• Športové úspechy

• Medailová nedeľa

• 19.02.2015 10:33
        • Reprezentanti  ŠŠK  J. A. Komenského pri  ZŠ na Komenského ul. sa  15. 2. 2015 zúčastnili Halových majstrovstiev SR v atletike v Bratislave. Atletická hala Elán bola zaplnená do posledného miesta. Spolu s divákmi z celého Slovenska sme mali možnosť sledovať najväčší úspech našich atlétov, aký história klubu nepamätá. Naši zverenci získali 5 medailí: 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.
        • Svoju prvú veľkú a hneď zlatú medailu získal Radoslav Voľanský vo viacboji starších žiakov. S počtom 2 713 bodov zaútočil na zlatú priečku a súpera porazil o 115 bodov. Marek Herstek získal hneď dve strieborné medaily: prvú získal v behu na 60 m prekážok, v novom osobnom rekorde 8,81 sekúnd a druhú v skoku do výšky s výkonom 177cm. Tretiu striebornú medailu nám vybojoval Gabriel Katrenič vo vrhu guľou taktiež v osobnom rekorde 12,80m. O bronz sa postaral vo viacboji dorastencov František Jankov so ziskom 3 769 bodov.  Na nešťastnom 4. mieste vo vrhu guľou skončil Patrik Helmanovský, ktorému na 3. miesto chýbalo 14 cm. Jeho výkon 12,40 m je však jeho osobným maximom. Štafeta na 4x200 m v zložení:  Gabriel Katrenič, Patrik Helmanovský,  Marek Vasičkanin a Marek Herstek skončila  s časom 1:48,15 min. na 5. mieste z 12 štafiet.

Majstrovstiev sa zúčastnila len jedna žiačka, pretože pre chorobu z nominácie ostatné žiačky vypadli. Na výkone Denisy Lenkovej, vekom patriacej do kategórie mladších žiačok, sa podpísala „nováčikovská daň“. Veríme, že túto veľkú skúsenosť zúročí v ďalších súťažiach. Vo vynikajúcej kondícii nastúpili aj juniorky, bývalé žiačky a odchovankyne nášho klubu. Zuzana Karaffová v skoku do výšky obsadila 1. miesto s výkonom 170 cm a Daniela Zákutná vo vrhu guľou s výkonom 9,78 m získala  bronz.

Za tieto nádherné výsledky je potrebné poďakovať našim trénerom Mgr. Zoranovi KollárovičoviMgr. Andrejovi Pečeňukovi, ktorí venujú nespočetné hodiny a všetok svoj voľný čas svojim zverencom.

Chceli by sme aj touto cestou poďakovať našim zverencom za vzornú reprezentáciu klubu a za brilantné výkony. Dúfame, že tieto ich úspechy sa stanú motiváciou a hnacím motorom pre všetkých našich žiakov a atlétov klubu, ktorí sa zaslúžili o výborné meno školy a atletiky v našom meste.