•  Mladí fotografi získali ocenenie

• 11.12.2015 09:11
        • Medzinárodná, poľsko-slovenská fotografická súťaž Moje Nízke Beskydy, ktorá trvala od júna do novembra tohto roku, bola 8.12.2015 ukončená slávnostným otvorením výstavy, a zároveň aj ocenením najúspešnejších mladých fotografov. Do tohtoročného, už piateho ročníka sa zapojilo 49 súťažiacich, vo vekovej kategórii do 12 rokov a 47 súťažiacich vo vekovej kategórii do 20 rokov. V obidvoch kategóriách boli do súťaže prihlásené fotografie, ktoré zachytávali ľudí, kultúru, prírodu a architektúru Nízkych Beskýd. Hodnotiaca komisia v zložení  Zbigniew Podsiadlo, Kamil Bankowski, Jerzy Knot, Marcel Tribus, Krzysztof Szadkowski sa 24. novembra 2015 stretla v Gorliciach, aby zo súťažných prác vybrala víťazné fotografie. Svoje zastúpenie medzi víťazmi mal aj Bardejov. V kategórii súťažiacich do 12 rokov sa za fotografiu Radosť v skanzene  umiestnil na treťom mieste Radan Kollárovič a Alex Ščerbatý, získal za fotografiu Skanzen čestné ocenenie. Prvé dve miesta v tejto kategórii neboli priznané. Títo žiaci 4. E zo ZŠ  na Komenského ulici si dňa  8.12.2015 v Poľsko–slovenskom dome v Gorliciach  prevzali svoje ocenenie, v sprievode svojich rodičov a triednej učiteľky PaedDr. Andrey Tribusovej PhD., ktorá žiakov na súťaž pripravovala s polu s fotografom Mgr. Petrom Čegiňom.
          Fotografická súťaž Moje Nízke Beskydy pokračuje aj na budúci rok. Jej 6. ročník organizátori súťaže pripravujú na vyhlásenie v júni 2016. Veríme, že mladí, talentovaní fotografi nepremeškajú príležitosť a zapoja sa do nej v hojnom počte.

Mgr. Daniela Čisaríková, KTC Bardejov Poľsko-slovenský dom