• Celoslovenská základoškolská odborná činnosť

• 02.05.2015 20:32
        • V dňoch 23. a 24. apríla sa v Piešťanoch uskutočnilo celoslovenské kolo odbornej činnosti pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Prešovský kraj na tejto súťaži v odbore tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie reprezentovali žiaci našej školy - Simon Soroka, žiak 9.D triedy a Peter Sabol, žiak 7.D triedy. Súťaž prebiehala v Hotelovej akadémii  Ľudovíta Wintera. Pred hodnotiacu komisiu predstúpili s modelom jadrovej elektrárne o rozmeroch 1 x 1meter. V celoslovenskej konkurencii sa naši žiaci umiestnili na treťom mieste. Z Piešťan sa vrátili s peknými zážitkami, spomienkami a nadobudnutými skúsenosťami. Žiakov na súťaž pripravoval Mgr. Rastislav Sabol. Všetkým trom za veľmi dobrú reprezentáciu našej školy ďakujeme. Poďakovanie patrí aj riaditeľstvu  našej školy za výraznú podporu pri tvorbe a prezentácií projektu.
        • Na 1.mieste sa umiestnili žiaci zo Základnej školy Gábora Bethlena v Nových Zámkoch s prácou pod názvom Robotické merania v chémii. Súťažiaci mali projekt (so servomotormi, robotickou rukou, videozáznamom, diaľkovým meraním, Molabom a ďalšími súčasťami) v hodnote viac ako 1300 eur. Projektu sa venujú už od 5 ročníka.

2.mieto získal projekt s názvom Slnečná energia zo Základnej školy Bruselská v Košiciach s modelom rodinného domu so solárnymi článkami, kde simulovali ako sa môže z obnoviteľných zdrojov využívať elektrická energia.

Samotná skúšobná komisia zhodnotila úroveň ocenených prác za porovnateľnú, a v niektorých prípadoch aj náročnejšiu, ako v stredoškolskej odbornej činnosti, ktorú hodnotili deň pred nami.