• Potulky po hradbách

• 05.05.2015 15:16
        • Druháci sa túlali po hradbách! Ale nie, nebolo to len obyčajné túlanie.  V jedno slnečné aprílové dopoludnie sme  sa vybrali celkom  zblízka si pozrieť, ako bolo mesto Bardejov v minulosti chránené pred nepriateľom. Začali sme Školskou a Kláštornou baštou, pokračovali sme Prašnou baštou a Hornou bránou, nasledovala Hrubá a Malá bašta, kde medzi tým sme  si všímali aj zachované hradobné múry a vodné priekopy. Pokračovali sme Veľkou a Červenou baštou okolo Krátkeho radu a dostali sme sa k Dolnej bráne. Odtiaľ už bolo vidieť Renesančnú baštu. Posledná z bášt bola Archívna. Ale to ešte nebol koniec našich potuliek. Na historickom Radničnom námestí sme si  obzreli dve významné budovy – Baziliku sv. Egídia a mestskú radnicu. Viac sme si všímali aj  meštianske domy. Mnohí žiaci sa prostredníctvom tejto vychádzky dostali na miesta, na ktorých ešte nikdy neboli, hoci sú obyvateľmi mesta. Sme hrdí na to, že žijeme v takom krásnom historickom meste a že tu žijú ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zachovalo pre ďalšie generácie.