• Finále výtvarnej súťaže v Košiciach – Energetika 2015

• 05.06.2015 11:01
        • 24. apríla 2015 sme vstávali zavčasu. Už ráno o 6.20 hod sme sedeli v autobuse smer Košice. Ako finalisti súťaže sme šli súťažiť o finančné dary pre našu školu.

Naša trieda IV. D sa zúčastnila výtvarnej súťaže Energetika 2015. Témou bol Rodinný výlet na eBajkoch. Pracovali sme ako päťčlenná skupina. Natálka, Simonka, Alex, Oliver T. a Matej. Alex bol chorý, tak do Košíc s nami cestoval ako náhradník Gregor. Do súťaže sa prihlásilo 420 detských prác z Košického a Prešovského samosprávneho kraja v kategórii pre I. stupeň. Odbornou porotou boli vybratí 15 finalisti v každej kategórii. My a dvaja spolužiaci z 3.E, taktiež z našej školy, sme boli medzi nimi.

• Po príchode a registrácii sme mali možnosť si zabicyklovať. No neboli to hocijaké bicykle. Dozvedeli sme sa, ako možno využiť vzniknutú energiu. V jednom prípade nám zahrala hudba, v druhom sme si pedálovaním vymixovali drink. Čakalo nás aj vynikajúce občerstvenie počas prestávok i pri samotnom vyhodnotení. Súťaž o finančné dary sa týkala rôznych oblastí: spoločnosti, sveta rozprávok, východoslovenskej energetiky i prírody. Našu školu reprezentoval Oliver Tomko. Išlo mu to veľmi dobre.

Napäto sme očakávali vyhodnotenie. Mierne sklamanie prešlo našimi tvárami, keď sme márne čakali na naše mená. Nevyhrali sme. Nevadí. Uvedomili sme si, aká je to odmena už len samotná účasť na takejto akcii. Veľké množstvo súťažiacich a len 15 finalisti! A my medzi nimi! Domov sme odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce a s úsmevom na našich spokojných tvárach.

Finalisti IV. D: Bujda Gregor, Gašpariková Natália, Krumlovský Matej, Kurimská Simona, Tomko Oliver

Finalisti III. E: Alexandra Klimová a Timotej Valíček: