• Vianočná besiedka 4. E: O tom, ako sme prinavrátili čaro Vianoc...

• 13.01.2016 21:35
        • Vianoce sú časom, ktorý najmä pre deti predstavuje čas darčekov a splnených želaní, ktoré nachádzajú pod vianočnými stromčekmi svojich domovov. No na druhej strane, počas Vianoc sa mnohokrát prejavujú akési prehnané sympatie k matérii, ktorá uberá na vzácnosti týchto krásnych sviatkov. Tento rok však toto správanie neostalo  bez nepovšimnutia. Počas vianočnej besiedky 4.E si dopyt detí po materiálnych hodnotách, istú nevraživosť i nedostatok dobrých skutkov všimla aj Perinbabka, ktorá sa rozhodla, že  tento rok bude bez Vianoc, čo do karát zaihralo zlej ježibabke. Pričarovanie Vianoc však Perinbabka podmienila dobrým srdcom a skutkami detí. A tak sa začal „boj“ o Vianoce.
        • Erika zlú ježibabku presviedčala o talente vianočnou klavírnou skladbou. Adamko v priamom prenose napísal list prezidentovi, kde prosí viac športu pre deti v školách, uvedomujúci si ich pozitívny vplyv na zdravie všetkých. Saška literárno-tanečným číslom všetkým predviedla ako si predstavuje život vo vesmíre. Radanko ježibabke dokázal, že Slovensko je rodný kraj, ktorý kvôli prírodným krásam i rozmanitosti nárečí stojí za to spoznávať. Vďaka Alexandrovi sme sa dozvedeli ako možno fantáziou zariadiť byt prostredníctvom začiatočných písmen mena na motívy Tomáša Janovica. Lásku k rodnému Bardejovu rýmom precítil Marek a o to, čo znamená slovko MIER krásnou literárnou prácou od srdca ježibabke ozrejmil Alex. A aby toho nebolo málo, celú prácu prvého polroka žiakov 4. E, obsahujúcu videonahrávku Talkshow Adama Humeníka pri príležitosti Medzinárodného dňa televízie, odprezentovali vo vianočných Televíznych novinách moderátori Timko a Erika. A to už aj ježibabka bola úplne namäkko. Uvedomila si, že dobrota a múdrosť detí nevymrela, že jej je stále veľa, a tak sa z nej stala nová žiačka 4.E. V tom už prichádza Perinbabka, ktorá pričaruváva čaro Vianoc. Pretože u detí zisťuje znovuobjavenú skutočnosť, že čaro najkrajších sviatkov roka je postavené na tých najdôležitejších hodnotách- zdraví, mieri, priateľstve a láske. PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.