• ARCHÍV ČLÁNKOV

•  Mladí fotografi získali ocenenie

Mladí fotografi získali ocenenie

11.12.2015 09:11
        Medzinárodná, poľsko-slovenská fotografická súťaž Moje Nízke Beskydy, ktorá trvala od júna do novembra tohto roku, bola 8.12.2015 ukončená slávnostným otvorením výstavy, a zároveň aj ocenením najúspešnejších mladých fotografov. Do tohtoročného, už piateho ročníka sa zapojilo 49 súťažiacich, vo vekovej kategórii do 12 rokov a 47 súťažiacich vo vekovej kategórii do 20 rokov. V obidvoch kategóriách boli do súťaže prihlásené fotografie, ktoré zachytávali ľudí, kultúru, prírodu a architektúru Nízkych Beskýd. Hodnotiaca komisia v zložení  Zbigniew Podsiadlo, Kamil Bankowski, Jerzy Knot, Marcel Tribus, Krzysztof Szadkowski sa 24. novembra 2015 stretla v Gorliciach, aby zo súťažných prác vybrala víťazné fotografie. Svoje zastúpenie medzi víťazmi mal aj Bardejov. V kategórii súťažiacich do 12 rokov sa za fotografiu Radosť v skanzene  umiestnil na treťom mieste Radan Kollárovič a Alex Ščerbatý, získal za fotografiu Skanzen čestné ocenenie. Prvé dve miesta v tejto kategórii neboli priznané. Títo žiaci 4. E zo ZŠ  na Komenského ulici si dňa  8.12.2015 v Poľsko–slovenskom dome v Gorliciach  prevzali svoje ocenenie, v sprievode svojich rodičov a triednej učiteľky PaedDr. Andrey Tribusovej PhD., ktorá žiakov na súťaž pripravovala s polu s fotografom Mgr. Petrom Čegiňom.
        Fotografická súťaž Moje Nízke Beskydy pokračuje aj na budúci rok. Jej 6. ročník organizátori súťaže pripravujú na vyhlásenie v júni 2016. Veríme, že mladí, talentovaní fotografi nepremeškajú príležitosť a zapoja sa do nej v hojnom počte.

Mgr. Daniela Čisaríková, KTC Bardejov Poľsko-slovenský dom

• Úspech na TIMRAVINEJ STUDNIČKE

01.12.2015 13:35

27. 11. 2015 sa v Lučenci  konala celoslovenská súťaž v umeleckom prednese pôvodnej prózy Timravina studnička. Mesto Bardejov reprezentovala žiačka našej školy Petra Gracová  a bola úspešná. V konkurencii výborných recitátorov obsadila v I. kategórii 2. miesto.  Petre srdečne blahoželáme!

• Časopis našej školy vyhral 3. miesto v celoslovenskej súťaži PRO SLAVIS 2015

Časopis našej školy vyhral 3. miesto v celoslovenskej súťaži PRO SLAVIS 2015

25.11.2015 10:59
        Dňa 19.11.2015 sme sa zúčastnili na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej súťaže školských časopisov  PRO SLAVIS 2015, ktoré sa konalo na Starej radnici mesta Žilina. Bola som tam s Mgr. Máriou Ovšonkovou a spolužiačkou z redakčnej rady Ninou Hlávkovou.
        Cestovali sme vlakom ráno o štvrtej z Bardejova a v Žiline sme boli o ôsmej. Program sa začínal o desiatej, takže sme mali kopec voľného času, ktorý sme využili na obhliadku  Mariánskeho námestia.
        Po prezentácii sme dostali malé   občerstvenie a  voľné minúty do začiatku vyhodnotenia sme využili na prehliadku ostatných školských časopisov, ktoré sa uchádzali o umiestnenie v tejto celoslovenskej súťaži. Bolo ich okolo 90 a ich vysoká formálna aj obsahová úroveň nás veľmi prekvapila. Po kultúrnom programe začalo vyhlásenie všetkých tohtoročných víťazov v 4. kategóriách - časopisy MŠ, triedne časopisy, školské časopisy ZŠ, stredoškolské časopisy a časopisy špeciálnych škôl. V kategórii školských časopisov základných škôl sa náš Ámosáčik umiestnil na krásnom 3. mieste.
        Po odovzdaní cien sme sa premiestnili s ostatnými účastníkmi do hotela Slovakia, kde nám bol podaný vynikajúci obed. Po obede sme sa vybrali na lov kešiek a následne regiojetom domov do Bardejova.
        Časopis Ámosáčik budeme vydávať aj v tomto školskom roku, na jeho prvé číslo sa môžete tešiť už pred Vianocami. Petra Petrušová - predsedníčka redakčnej rady
      • Európsky týždeň boja proti drogám

25.11.2015 10:47

Európsky týždeň boja proti drogám bol prvýkrát vyhlásený z iniciatívy Európskej únie v roku 1998. Začal sa v Grécku a pokračoval vo všetkých členských štátoch. Neskôr sa stalo nepísanou tradíciou, že v jesenných mesiacoch – osobitne v novembri sa viac ako inokedy organizujú aktivity, ktoré v konečnom dôsledku napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách. Počas týchto dní sme si pripomenuli nebezpečenstvá, ktoré užívanie drog so sebou prinášajú. Drogy ohrozujú našu spoločnosť čoraz viac. Cieľom primárnej prevencie drogových závislostí na našej škole je realizovať prevenciu drogových závislostí nenásilnou a pre žiakov zaujímavou formou. Týždeň boja proti drogám sme odštartovali celoškolskou rozhlasovou reláciou. Sprievodnou aktivitou bol  Beh proti drogám. Pestrými aktivitami sme žiakom sprostredkovali potrebné informácie o tejto problematike,  pripomenuli dôležitosť zdravého životného štýlu a podporili negatívny postoj k užívaniu akýchkoľvek drog. Žiaci 3. a 4. ročníka a taktiež žiaci výtvarného krúžku sa zapojili do výtvarnej súťaže o najzaujímavejší plagát s protidrogovou tematikou, kde vyjadrili svoj negatívny postoj k drogám. Mgr. Anna Kostárová

• Pasovanie prvákov

23.11.2015 13:43

V školskom živote sú chvíle, ktoré sú nezabudnuteľné. Pre prváčikov je to určite prvý deň v škole a  tradičné Pasovanie za prváka.

Dňa 20.11.2015 nastal ten slávnostný deň  v školskej jedálni za prítomnosti rodičov, triednych učiteliek prvákov a vychovávateliek. Na tento deň sme sa svedomite pripravovali. Od septembra sa už mnohému naučili. Žiaci-trpaslíci prileteli do školy na lietajúcich kobercoch a  plnili drobné úlohy zo slovenského jazyka, matematiky ,hádali hádanky, zaspievali po anglicky a francúzsky, aby sa z rozprávky o Snehulienke a trpaslíkoch dostali do naozajstnej školy. Svoj sľub prváka,  ktorý zložili pánovi riaditeľovi, potvrdili odtlačkom prsta do srdiečka. Pán riaditeľ PhDr. J.Mika sa prváčikom prihovoril, prijal ich do školy za prvákov a s pani zástupkyňou  Mgr.M. Pelákovou pasovali žiakov megaceruzou, medailou a diplomom. Na pamiatku si deti odniesli sladké perníčky trpaslíkov.  Prváci  sa pobrali do  tried za potlesku svojich najbližších,  v dobrej nálade a veríme, že aj s peknými spomienkami. Poďakovanie patrí aj vychovávateľkám za krásnu výzdobu, ktorá dotvorila atmosféru rozprávky a všetkým, ktorí prispeli k organizácii podujatia.

Všetkým našim žiačikom prajeme veľa úspechov, odhodlania a trpezlivosti pri zvládnutí školských povinností. Všetci si želáme, aby chodili do školy s úsmevom a radosťou zo svojich úspechov. Tr.učiteľky 1.ročníka