• Športové úspechy

• Jonáš Draganovský - halový majster Slovenska

• 13.03.2018 15:20
        • Mladí atléti našej školy majú za sebou úspešnú halovú časť sezóny 2018.V januári sa v Bratislave konali halové majstrovstvá východoslovenského atletického zväzu, ktoré boli previerkou výkonnosti našich žiakov pred M-SR. Výsledky dosiahnuté na týchto pretekoch boli nad očakávanie. Získali sme 34 medailí z toho 16 zlatých, 8 strieborných a 10 bronzových. Tieto výsledky nás nabíjali optimizmom pred vrcholom sezóny  HM-SR.

24.2.2018 v bratislavskej hale Elán sa uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska mladších žiakov. Naše športové triedy a atletický klub ŠŠK JAK  reprezentovalo 7 pretekárov- Samuel Šíma, Michal Tokarčík, Richard Guth, Matej Dzubák, Martin Chovanec, Jana Knišová a Terezka Vaneková, žiaci 7.D.triedy.Týchto sedem statočných získalo päť cenných kovov: Michal Tokarčík –2.miesto v behu na 150m/20,70s/ a v skoku do diaľky/463cm/, Samuel Šíma-2.miesto v behu na 60mprekážok/10,14s/, 3.miesto získala Terézia Vaneková- v skoku do výšky/151cm/.Chlapci v štafete 4x200m v zložení-Tokarčík, Šíma , Chovanec ,Dzubák vybojovali 2.miesto/1:57,46min/.Richard Guth v behu na 60mprekážok skončil na 4.mieste/10,62s/ a v tej istej disciplíne Matej Dzubák obsadil 5.miesto/10,83s/.Jan Knišová v behu na 600m obsadila10. miesto/1:55,84min/ čo je jej nový osobný rekord. Treba vyzdvihnúť výkon Miša Tokarčíka, ktorý získal tri strieborné umiestnenia.

• 3.3.2018 sa na tom istom mieste konali halové majstrovstvá Slovenska starších žiakov. Naše športové triedy a atletický klub ŠŠK JAK  reprezentovalo 5 pretekárov- Andrej Šíma, Jonáš Draganovský, Gabriel Majda z 8.E.triedy a Slávka Ratvajská, Terezka Vaneková zo 7.D.triedy.Obrovský úspech zaznamenal Jonáš Draganovský, keď sa výkonom 169cm, ktorým zlepšil svoj osobný rekord o 14cm, stal halovým majstrom Slovenskej republiky na rok 2018.Andrej Šíma vo vrhu 4kg guľou obsadil 5.miesto/10,97m/,Gabriel Majda v skoku do výšky 7.miesto/155cm/.Terezka Vaneková  ako mladšia žiačka sa nestratila ani medzi staršími a skončila na 8.mieste/145cm/.Slávka Ratvajská si v obidvoch disciplínach, na ktoré nastúpila, zabehla osobné maxima-60m/8,53s/, 150m/21,07s/.

ŠŠK JAK mal zastúpenie aj v kategóriách dospelých a dorastu, kde nás reprezentovali odchovanci nášho klubu a športových tried. V kategórii dospelých Peter Lučanský obsadil 3.miesto v behu na 400m/49,93s/ . Tretie miesta získali aj Miroslava Kažimírová v skoku do výšky/165cm/ a Vladimíra Šibová v behu na 60mprekážok/8,61s/ reprezentujúce kluby, kde teraz pôsobia.

V kategórii dorastencov Radoslav Voľanský štartoval v troch disciplínach a v každej získal medailu. Stal sa HM-SR v behu ma 60mprekážok/8,23s/,druhé miesto získal v skoku do výšky/180cm/ a bronzovú medailu v trojskoku/11,68m/.

Naši úspešní pretekári sa pripravovali pod vedením trénerov Mgr. Andreja Pečeňuka a Mgr. Zorana Kollároviča a dokázali ,že keď sa skĺbi talent s chuťou niečo dosiahnuť, tak to prekoná všetky prekážky, ktoré sa postavia do cesty pri naplnení vytýčeného cieľa .Blahoželám im a prajem, aby im chuť dosiahnuť čo najlepšie výsledky vydržala čo najdlhšie, aby tak šírili dobré meno ŠT a ŠŠK JAK.