• Vianočná besiedka 4. E: O tom, ako sme prinavrátili čaro Vianoc...

13.01.2016 21:35
        Vianoce sú časom, ktorý najmä pre deti predstavuje čas darčekov a splnených želaní, ktoré nachádzajú pod vianočnými stromčekmi svojich domovov. No na druhej strane, počas Vianoc sa mnohokrát prejavujú akési prehnané sympatie k matérii, ktorá uberá na vzácnosti týchto krásnych sviatkov. Tento rok však toto správanie neostalo  bez nepovšimnutia. Počas vianočnej besiedky 4.E si dopyt detí po materiálnych hodnotách, istú nevraživosť i nedostatok dobrých skutkov všimla aj Perinbabka, ktorá sa rozhodla, že  tento rok bude bez Vianoc, čo do karát zaihralo zlej ježibabke. Pričarovanie Vianoc však Perinbabka podmienila dobrým srdcom a skutkami detí. A tak sa začal „boj“ o Vianoce.
      • Triedny projekt 4.E - Nauč náš, čo vieš: Ako sa robia palacinky.

13.01.2016 21:49
        Náš triedny projekt 4.E Nauč nás, čo vieš  je už takmer v polovici a my sme sa naučili mnohému zaujímavému a novému. Ešte minulý rok sme však aj ochutnávali. Katka Lazorová nám spolu so svojou mamkou v cvičnej kuchynke ukázali ako pripraviť palacinky. Na cesto budete potrebovať: mlieko, hladkú múku, jedno vajíčko, vanilínový cukor a štipku soli. Ingrediencie vložíme do misy a rozmixujeme mixérom na béžový hladký krém. V školskej kuchynke sme cesto upiekli na panvici. Pri pečení palaciniek sme mohli použiť silikónovú formu v tvare motýlika alebo kvietku, pretože Katka s mamkou nám priniesla prekvapenie – palacinkové formičky. Ešte pred ochutnávkou sme si stoly prestreli podľa vlastného gusta. Na pracovnom vyučovaní sme si na túto príležitosť pripravili vlastné ilustrované a zalaminátované prestierania. Katka s mamkou nám priniesli na ozdobu palaciniek čokoládovú polevu, šľahačku, nutellu a džem. Vlastnoručne pripravené a ozdobené palacinky všetkým chutili a z tohto sladkého zážitku, ktorým sme boli prevoňaní celý deň, sme boli všetci nadšení. Ďakujeme. Sára Prokopovičová, 4.E

• Projekt eTwinning: Vianočné stromčeky želaní.

10.01.2016 21:02
        Sila myšlienky. Iste sa aj vy stretli s týmto pojmom, či skôr jej reálnou silou. Presne tento cieľ mal aj medzinárodný projekt realizovaný na ZŠ na Komenského ul. 23 v Bardejove prostredníctvom programu eTwinning. A to práve v čase Vianoc,  keď mnoho detí už myšlienkami trávi svoj voľný čas prázdninami a rozmýšľa, ktorý z vysnívaných darčekov nájde pod vysvieteným stromčekom. Práve v tomto čase sme však myslenie všetkých žiakov prvého stupňa v rámci vyučovania anglického a francúzskeho jazyka nastavili aj iným smerom.
      • Pere Noel na hodine francúzskeho jazyka

26.12.2015 11:02
        Každú stredu popoludní sa žiaci 1. ročníka na ZŠ Komenského stretávajú na hodinách francúzskeho jazyka, ktoré sú prevádzané predovšetkým hrou. V tomto čase adventu si na hodine našli miesto aj  vianočné  piesne, ktoré  sú svojou melódiou vhodné nielen na príjemné vianočné posedenie, ale vo výučbe cudzieho jazyka. Piesne, básne, riekanky a rečňovanky majú totiž pri práci s deťmi  svoje nezastupiteľné miesto. Slovná zásoba k daným témam sa na žiakov neuveriteľne “lepí“ . Potvrdila nám to aj posledná streda tohto mesiaca pred prázdninami, počas vianočnej hodiny, kde medzi nás prišiel Pѐre Noӫl.  Žiaci jednu z vianočných piesní Pѐre Noӫl es-tu lá? zdramatizovali pod vedením Mgr. A. Fabianovej - vedúcej krúžku, obliekali Deda Mráza podľa textu piesne, určovali farby, veľkosť či počet jednotlivých častí oblečenia, spoznali soby, sane i škriatkov.  Na záver si deti mohli pozrieť  príbeh Trotro  a vianočný stromček ako utvrdenie slovnej zásoby a hlavne počúvanie melódie jazyka. Pri takejto zábave čas beží veľmi rýchlo a my sa tešíme na ďalšie popoludnia, kedy prostredníctvom francúzskeho jazyka spoznáme ďalší kúsok tejto krajiny.
        Mgr. A. Fabianová        Foto Mgr. Ľ. Kuča
      • V dňoch 8. a 9. decembra 2015 sa  konal už 37. ročník PYTAGORIÁDY.

11.12.2015 14:15
        V školskej jedálni sa postupne vystriedalo 78 tretiakov a štvrtákov a 139 žiakov  II. stupňa. V tomto školskom roku sa na II. stupni najviac darilo piatakom, keď osem z nich boli úspešnými riešiteľmi. Boli rozvážni, presní a rýchli.  Ušetreným časom získali bonusové body. Zo všetkých zúčastnených siedmakov bolo úspešných 5 žiakov, siedmaci a ôsmaci po dvaja. Na 1. stupni  sa súťaže zúčastnilo 41 tretiakov, z nich bolo 23 úspešných riešiteľov, z 37 štvrtákov bolo úspešných 16 žiakov. Teší nás, že sa do súťaže zapojili aj žiaci zo spádovej základnej školy Vyšná Voľa a medzi tretiakmi dosiahol najlepší výsledok práve žiak z tejto školy. Ďalšie výsledky nájdete v tabuľke.