• Blog IQ triedy

• Ročníkové práce 8.A

• 29.06.2020 14:10
        • Ročníkové práce patria ku každoročným povinnostiam intelektovo-nadaných žiakov, ktorí navštevujú takúto triedu. Aj napriek prerušenému vyučovaniu a mimoriadnym okolnostiam sme si našu povinnosť splnili aj tento rok. Popri dištančnom plnení povinností mali žiaci dosť času na prípravu, aj keď museli viac študovať na internete, keďže knižnica bola z dôvodu pandémie zatvorená.
        • Zážitok to bol naozaj pestrý ... plavili sme sa na Titanicu za zvukov hudby Lady Gaga, popritom sme si vychutnávali krásy polárnej žiary a zamýšľali sa nad konšpiračnými teóriami. Potom sme sa vrátili do nášho krásneho Bardejova, ochutnali sme mliečne výrobky z našej bardejovskej mliekarne a vybrali sme sa na sčítanie netopierov v našom okrese. Tak sme sa opäť vydali na cesty do fantastického sveta Julesa Vernea, skratkou sme to vzali do Toskánska  a neskôr sme ochutnali rôznorodosť ázijskej kuchyne. Cestovali sme aj do svojej duše prostredníctvom myšlienok Dr. Martina Luthera, dozvedeli sa pravdu o Černobyli a Bangladéšskej bankovej lúpeži, pripomenuli sme si aké dôležité je stále hovoriť o ekológii a tiež, že táto pandémia nie je prvá v histórii ľudstva, a asi ani posledná.

Na prezentácie ročníkových prác žiakov z intelektovo-nadanej triedy sa vždy veľmi teším, hoci pre nich je to veľká zodpovednosť a aj istá dávka stresu, pre mňa ako triednu učiteľku je to nádherný výsledok vzájomnej spolupráce a dôvery.

Mgr. Erika Baldovičová,  triedna učiteľka