• Športové úspechy

• Majstrovstvá Východoslovenského atletického zväzu najml. žiakov a ml. žiakov – Košice 4.júna 2014

• 11.06.2014 12:40
        • V stredu 4.júna sa na štadióne TU Košice uskutočnili Majstrovstvá Východoslovenského atletického zväzu  najml. žiakov a ml. žiakov. V kategórii ml. žiakov sme mali 17 pretekárov, z toho 8 chlapcov a 9 dievčat.
        • Majstrom VsAZ sa stal Martin Biľ vo vrhu guľou 8,52.Ďalšie dve umiestnenia dosiahol Radoslav Voľanský 2.miesto v behu 60m prek. 10,62, 3.miesto v skoku do výšky 141cm stal sa najúspešnejším pretekárom, a to napriek tomu, že pretekal zranený. Dvojnásobnou majsterkou VsAZ sa stala Sarah Javorská vo vrhu guľou 7,92m a v hode kriketovou loptičkou 45,70m.Na druhom mieste skončili: Denisa Lenková vo vrhu guľou 7,39m, Simona Juščáková v skoku do výšky 125cm a štafeta dievčat na 4x 60m.Tretie miesto dosiahla Soňa Štalmachová v skoku do výšky. Mladších žiakov čaká vrchol sezóny o 3 týždne v Dubnici n/Váhom. Dúfam, že forma im dovtedy vydrží, a tí čo sú zranení sa stihnú doliečiť. Najml. žiakov  z nášho klubu bolo 8, z toho chlapcov  4 a 4 dievčatá .Chlapci získali 2x2.miesto a to Daniel Didík v behu na 60m 9,37s a štafeta chlapcov na 4x60m 37,57s.Dievčatá získali 3 tituly MvAZ : Soňa Stojáková  vo vrhu guľou 7,63m a v hode kriketovou loptičkou 30,82m, Bibiána Mihňáková v skoku do výšky 110cm.Bibiána skončila na 3.mieste v behu na 150m 24,38s a tretia skončila aj Vanesa Veselovská v behu na 600m  2:20,67min.Spolu najml. a ml.žiaci a žiačky získali 16 medailí, z toho 6x 1.miesto,7x2.miesto  a 3x3.miesto.Dosiahnuté výsledky dávajú nádej do budúcnosti, len treba veriť,  že budú na sebe poctivo pracovať.