• Športové úspechy

• Gabriel Katrenič a Patrik Helmanovský získali v Turecku cenné kovy!!!

• 07.05.2015 08:07
        • V dňoch 19.04.-25.04.2015 sa v tureckom meste Konya konali V. Medzinárodné športové hry mládeže. Zúčastnených bolo 28 krajín a 851 športovcov. Súťaže prebiehali vo viacerých športoch (atletika, zápasenie, vzpieranie, cyklistika, plávanie, taekwondo ).V atletike prvýkrát pretekalo reprezentačné družstvo Slovenska do 15 rokov. Nomináciu  na súťaž mal na starosti reprezentačný tréner mládeže, ktorý ju navrhol na základe výsledkov z M-SR v hale a minuloročných výsledkov. Nominovaní boli aj dvaja pretekári z nášho klubu ŠŠK JAK Bardejov žiaci 9.E športovej triedy Patrik Helmanovský a Gabriel Katrenič. Obidvaja využili skvelú formu a dosiahli výborné výsledky  v medzinárodnej konkurencii.
        • Ako prvý súťažil Patrik Helmanovský a výborným hodom 46,0m si utvoril nový osobný rekord, splnil limit do ZPM a získal bronzovú medailu. Druhý deň mal svoju disciplínu Gabriel Katrenič, ktorý v hode oštepom výkonom 49,82m obsadil krásne druhé miesto .Gabriel bol aj členom štafety  na 4x100m, ktorá časom 46,01 túto disciplínu ovládla a získala zlatú medailu. Celkovo  výber Slovenska získal 8 medailí a v hodnotení družstiev sa chlapci zo Slovenska umiestnili na výbornom druhom mieste za pretekármi domáceho Turecka. Som veľmi rád, že chlapci dokázali svoju tréningovú prípravu pod vedením Mgr.Andreja Pečeňuka pretaviť do takýchto skvelých úspechov a povzbudia ich do nadchádzajúcej sezóny 2015, na záver ktorej budeme môcť skonštatovať ,že to bola najlepšia sezóna nášho klubu. Ich výrazný úspech je povzbudením aj motiváciou pre ďalších našich pretekárov a pretekárky, aby aj v týchto slabých podmienkach, ako máme sa dokázali pripraviť, takže budeme môcť byť na nich pyšní a že nám budú robiť radosť ako Gabo a Paťo. Chcem sa chalanom aj ich trénerovi poďakovať za vzornú priam ukážkovú reprezentáciu klubu, školy, športovej triedy 9.E mesta Bardejov a Slovenska.

Mgr. Zoran Kollárovič