• Športové úspechy

• Chlapci majstrami SR a dievčatá druhé

• 23.06.2015 13:02
        • Dňa 17.6.2015 sa v Nových Zámkoch konali M-SR základných škôl v atletike jednotlivcov a družstiev. Po víťazstvách na majstrovstvách okresu, majstrovstvách Prešovského kraja stála posledná prekážka pred našimi žiakmi a žiačkami k vytúženému cieľu, a to bolo u chlapcov získať titul majstra Slovenska a u dievčat získať miesto na stupni víťazov. Napriek nepriaznivému počasiu chlapci , dievčatá bojovali, čoho výsledkom bolo že družstvo chlapcov získalo titul školský majster SR pre šk.r. 2014/2015 s počtom bodov 1057 a pred druhou Galantou mali náskok o vyše 171 bodov. Dievčatá ziskom 857 bodov skončili na peknom 2.mieste a nad ich sily bola iba Dubnica n/Váhom 909 bodov. V individuálnych disciplínach sme získali dve 1.miesta a dve 3.miesta.
        • Titulmi školský majster SR sa môžu hrdiť členovia štafety chlapcov na 4x60m (Hnatko, Katrenič, Jankov, Herstek) výkonom 28,75s. Zahanbiť sa nedali ani dievčatá a takisto vyhrali štafetu  4x60m (Javorská, Lenková, Kendrová, Lukáčová) časom 32,47s. 3.miesto pridali František Jankov v skoku do výšky s výkonom 191cm a Marek Herstek v skoku do diaľky v osobnom rekorde s výkonom 592cm. Všetkým reprezentantom našej školy vyjadrujem veľkú vďaku za ich nasadenie, prácu v tréningoch pod vedením Mgr. Z.Kollároviča a Mgr. A.Pečeňuka, svojimi výkonmi dokázali, že patria medzi špičku na Slovensku.

Družstvo chlapci :   Marek Herstek, František Jankov, Gabriel Katrenič, Patrik Helmanovský , Filip Malanik, Viliam Tipul, Marek Vašičkanin, Radoslav Voľanský, Sebastian Hnatko, Martin Zavacký.

Družstvo dievčat : Simona Lukáčová, Viktória Kendrová, Denisa Lenková, Sarah Javorská, Lenka Ratvajská, Erika Brehuvová, Kristína Bobovčáková, Zuzana Vagaská, Denisa Veselovská, Simona Juščáková.