• OTVORENIE DOPRAVNÉHO IHRISKA NA ZŠ KOMENSKÉHO 23 V BARDEJOVE

• 23.10.2015 11:27
        • Úlohou dopravnej výchovy je postupne pripraviť žiakov na samostatný pohyb v cestnej premávke v pozícii chodca alebo cyklistu. Vzhľadom na celospoločenský význam vytvárania podmienok na zvyšovanie bezpečnosti žiakov v premávke rozhodli sme sa, prostredníctvom projektu „ Múdro a bezpečne v škole i na ceste“ podporeného Komunitnou nadáciou  v Bardejove, prispieť k osvojeniu si teoretických i praktických pravidiel cestnej premávky, ktoré by vedeli  žiaci  s istotou používať.
        • Pomocou získaných  finančných prostriedkov sa asfaltová plocha školského dvora  počas letných prázdnin premenila na dopravné ihrisko, ktoré bolo 19. októbra 2015 slávnostne otvorené. Autorky projektu pripravili pre žiakov aktivity, s cieľom rozšíriť ich vedomosti i praktické zručnosti, ktoré využívajú ako účastníci cestnej premávky. Jednotlivé družstvá si zopakovali základy prvej pomoci, dopravné značky a dopravné situácie, s ktorými sa  počas jazdy na kolobežkách a bicykloch stretávajú. Absolvovali tiež dopravný test , ktorý  preveroval ich znalosti z pravidiel cestnej premávky. Zaujímavou aktivitou bola aj pohybová hra  „Na autá“, prostredníctvom ktorej si žiaci prakticky vyskúšali aká dôležitá je na ceste znalosť dopravných predpisov, pozornosť, trpezlivosť, ohľaduplnosť, zodpovednosť za seba aj druhých.

Vyvrcholením všetkých aktivít bola jazda na kolobežkách. Jednotlivé oddelenia ŠKD jazdili podľa vopred určených pravidiel,  dodržiavanie ktorých sledovali svojím prísnym okom dopravní policajti.

Po ukončení všetkých aktivít príslušníci ORPZ vyhodnotili priebeh jazdy jednotlivých žiakov a oddelení ŠKD a upozornili na zodpovedné správanie v cestnej premávke. Pán riaditeľ PhDr. Ján Mika podujatie slávnostne ukončil a poďakoval usporiadateľom za ich prácu v prospech bezpečnosti našich detí.

Po slávnostnom ukončení a odovzdaní pochvalných listov všetkým družstvám sa žiaci  odobrali na prehliadku výtvarných prác žiakov 1. - 4. ročníka na tému „Dopravné prostriedky  minulosti, prítomnosti a budúcnosti“, ktoré sú nainštalované vo vestibule školy.

Mgr. Alena Geffertová