• OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

• 09.11.2015 12:35
        • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL) je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných a stredných škôl, je organizovaná ako postupová súťaž a je vyhlasovaná každoročne. Jej cieľom je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných a stredných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.
          V tomto šk. roku sme vstúpili do 8. ročníka tejto súťaže. Školské kolo sa konalo 3. 11. 2015 a zúčastnilo sa ho 37 žiakov 8. a 9. ročníka. Záujem žiakov o túto olympiádu z roka na rok rastie, čo dokazuje ich záujem o slovenský jazyk a literatúru. Súťažiaci si svoje sily zmerali v písomnej časti ( práca s textom, transformácia textu) a v ústnej časti ( rečnícky prejav). Prehĺbili si získané vedomosti v slovenskom jazyku a literatúre, komunikačné zručnosti a kreatívne schopnosti  v materinskom jazyku.
          Výsledky školského kola:
          1. Vladislav  Slosarčík           (VIII. A)
          2. Karin Kapsdorferová        (VIII.A)
          3. Adela Šenitková                  (IX. A)

Všetkým  srdečne blahoželáme a víťazovi  prajeme veľa úspechov v okresnom kole.