• Podporte prosím náš projekt ihriska v átriu na "lajkovaním" na facebooku

• 10.11.2015 10:36
        • Milí žiaci, rodičia, priatelia našej školy.

Podporte, prosím, náš projekt svojimi hlasmi. Budeme radi, ak tento odkaz budete zdieľať aj na sociálnych sieťach a zapojíte do našej kampane za nové átriové ihrisko čo NAJVIAC ľudí. Podmienky hlasovania nájdete pod projektom. Jedná sa o dobrú vec, ktorá bude slúžiť mnoho rokov stovkám detí našej školy. Stránku hlasovania nájdete TU, hlasuje sa prostredníctvom "LIKEovania" cez sociálnu sieť facebook.

Ďakujeme.
        • Átriové ihrisko

Občianske združenie Priatelia základnej školy Komenského 23, Bardejov
          Giraltovská 7, 085 01 Bardejovská Nová Ves

Miesto realizácie projektu: Základná škola, Komenského ul. 23, Bardejov

Ciele projektu:
          Premeniť veľké a nefunkčné školské átrium na ZŠ, (navštevuje ju 851 žiakov), ktoré sa v súčasnosti čiastočne využíva na uskladnenie rôzneho materiálu a pracovného náradia, na priestor, ktorý bude v súlade so zásadami bezpečnosti a hygieny využívaný na oddych, relaxáciu a zmysluplné využitie voľného času nie len žiakmi školy počas prestávok a popoludňajších a voľnočasových aktivitách školského klubu, ale aj na stretnutia žiakov a rodičov, triednych kolektívov, krúžkov, organizovanie súťaží, záujmovú činnosť, aktivity s deťmi z patronátnej materskej školy.Chceme v spolupráci s rodičmi žiakov, priateľmi školy, dobrovoľníkmi z iných spoločenských organizácií (Únia žien Slovenska, atletický klub, volejbalový oddiel, občianskym združením EKOnART) vybudovať funkčné, bezpečné, hygienicky ľahko udržateľné a estetické ihrisko ako oddychový priestor, ktorý bude využívať široká škála rôznorodých kolektívov spolupracujúcich so školou. Novovzniknutý priestor poskytne mnohé možnosti aktívneho trávenia voľného času detí , pomôže rozvíjať ich pohybové schopnosti, zabezpečí možnosť aktívneho pobytu na čerstvom vzduchu, prispeje k zvyšovaniu telesnej kondície, budovaniu telesného aj duševného zdravia detí, poskytne možnosť na aktívny oddychu a relaxáciu.

Hlavné aktivity a ich prínos:
          V spolupráci s rodičmi žiakov, priateľmi školy, dobrovoľníkmi (Únia žien Slovenska, atletický klub, volejbalový oddiel, OZ EKOnART) budú na steny budovy namontované tabule na kreslenie. Po obvode budú nainštalované exteriérové cvičiace stroje ( 6ks). Dominantou bude hracia veža s preliezkami, stenou na lezenie, kĺzačkou, hojdačkami (2ks), 2 samostatné pružinové hojdačky,stôl na stolný tenis, trampolína. V rohu bude pieskovisko. Postavený altánok doplníme stolmi a lavicami, aby sa mohol využívať na oddych, vyučovanie, posedenia. Parčík doplníme okrasnými rastlinami, bylinkami s označením názvov. V átriu bude ja pitko s pitnou vodou.
          Prínos:
          1. Využitie čistého, bezpečného, estetického a športovým náradím vybaveného prostredia žiakmi našej školy denne v čase prestávok,
          2. Využitie v rámci hodín telesnej výchovy,
          3. Využitie v rámci činnosti v školskom klube,
          4. Využitie na netradičné vyučovacie hodiny v exteriéri,
          5. Posedenia triednych kolektívov v rámci triednických hodín a záujmovj činnosti,
          6. Stretnutia kolektívov rodičov a žiakov jednotlivých tried s cieľom upevňovania kolektívov, budovanie pozitívneho vzťahu ku škole
          7. Realizácia športových a zábavných podujatí v škole
          8. Priestor na spoločné športové podujatia s patronátnou materskou školou.
          9. Každý deň počas vyučovania bude átrium využívať min. 250 detí, ŠKD – denne 60 detí, v čase prázdnin účastníci denných detských táborov.