• Pasovanie prvákov

• 23.11.2015 13:43
        • V školskom živote sú chvíle, ktoré sú nezabudnuteľné. Pre prváčikov je to určite prvý deň v škole a  tradičné Pasovanie za prváka.

Dňa 20.11.2015 nastal ten slávnostný deň  v školskej jedálni za prítomnosti rodičov, triednych učiteliek prvákov a vychovávateliek. Na tento deň sme sa svedomite pripravovali. Od septembra sa už mnohému naučili. Žiaci-trpaslíci prileteli do školy na lietajúcich kobercoch a  plnili drobné úlohy zo slovenského jazyka, matematiky ,hádali hádanky, zaspievali po anglicky a francúzsky, aby sa z rozprávky o Snehulienke a trpaslíkoch dostali do naozajstnej školy. Svoj sľub prváka,  ktorý zložili pánovi riaditeľovi, potvrdili odtlačkom prsta do srdiečka. Pán riaditeľ PhDr. J.Mika sa prváčikom prihovoril, prijal ich do školy za prvákov a s pani zástupkyňou  Mgr.M. Pelákovou pasovali žiakov megaceruzou, medailou a diplomom. Na pamiatku si deti odniesli sladké perníčky trpaslíkov.  Prváci  sa pobrali do  tried za potlesku svojich najbližších,  v dobrej nálade a veríme, že aj s peknými spomienkami. Poďakovanie patrí aj vychovávateľkám za krásnu výzdobu, ktorá dotvorila atmosféru rozprávky a všetkým, ktorí prispeli k organizácii podujatia.

Všetkým našim žiačikom prajeme veľa úspechov, odhodlania a trpezlivosti pri zvládnutí školských povinností. Všetci si želáme, aby chodili do školy s úsmevom a radosťou zo svojich úspechov. Tr.učiteľky 1.ročníka