• Časopis našej školy vyhral 3. miesto v celoslovenskej súťaži PRO SLAVIS 2015

• 25.11.2015 10:59
        • Dňa 19.11.2015 sme sa zúčastnili na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej súťaže školských časopisov  PRO SLAVIS 2015, ktoré sa konalo na Starej radnici mesta Žilina. Bola som tam s Mgr. Máriou Ovšonkovou a spolužiačkou z redakčnej rady Ninou Hlávkovou.
          Cestovali sme vlakom ráno o štvrtej z Bardejova a v Žiline sme boli o ôsmej. Program sa začínal o desiatej, takže sme mali kopec voľného času, ktorý sme využili na obhliadku  Mariánskeho námestia.
          Po prezentácii sme dostali malé   občerstvenie a  voľné minúty do začiatku vyhodnotenia sme využili na prehliadku ostatných školských časopisov, ktoré sa uchádzali o umiestnenie v tejto celoslovenskej súťaži. Bolo ich okolo 90 a ich vysoká formálna aj obsahová úroveň nás veľmi prekvapila. Po kultúrnom programe začalo vyhlásenie všetkých tohtoročných víťazov v 4. kategóriách - časopisy MŠ, triedne časopisy, školské časopisy ZŠ, stredoškolské časopisy a časopisy špeciálnych škôl. V kategórii školských časopisov základných škôl sa náš Ámosáčik umiestnil na krásnom 3. mieste.
          Po odovzdaní cien sme sa premiestnili s ostatnými účastníkmi do hotela Slovakia, kde nám bol podaný vynikajúci obed. Po obede sme sa vybrali na lov kešiek a následne regiojetom domov do Bardejova.
          Časopis Ámosáčik budeme vydávať aj v tomto školskom roku, na jeho prvé číslo sa môžete tešiť už pred Vianocami. Petra Petrušová - predsedníčka redakčnej rady