• Športové sústredenie 5. a 6. ročník 2016

• 16.05.2016 12:57
        • V pondelok 9.5.2016 sme sa my- športové  triedy 6.E a 5.D vybrali na športové sústredenie so svojimi triednymi  učiteľmi a trénermi. Pre svoju športovú rekreáciu sme si vybrali Zemplínskú Šíravu.
                     Zbalení a po rozlúčke s rodičmi sme  nasadli do autobusu -  smer Šírava. Po príchode na miesto  si obzerali vodnú nádrž a krásnu prírodu. Ubytovanie sme mali v hoteli. Privítali nás novozrekonštruované izby s krásnym výhľadom na Šíravu.  Vždy dvakrát do dňa sme mávali tréningy, ktoré boli všeobecne zamerané. Obsahovali najprv  rozklus,  rozcvičku, bežeckú abecedu a nejaké rovinky. Potom  sme trénovali napríklad odrazy, vrh guľou, hod diskom, štafetové behy... Takýto tréning sme  robili aj v lese. Nadýchali  smesa čerstvého vzduch  aj si zašportovali. Po tréningoch nás čakala relaxácia v bazéne.  Taktiež sme  mali čas aj na zábavu. Bolo v podobe spoločenských alebo loptových hier v areáli hotela.
        •         Vo štvrtok v krásne slnečné ráno sme sa všetci „účastníci zájazdu“ vybrali na celodennú túru na Viniansky hrad. Po náročnej, ale zaujímavej ceste sme  došli na hrad. Bol pekný, i keď zrúcanina. Boli sme šťastní, že sme došli do cieľa, ale mnohí aj sklamaní, že tam boli len „zrúcaniny“,  a  čakali  sme viac. Urobili sme si spoločné fotky, popozerali si výhľad na okolie, naobedovali sa a išli späť . Po ceste sme sa zastavili na Vínnom jazere. Boli tam rôzne hojdačky, preliezačky i lavičky na oddych, ale hlavne veľké krásne jazero. Bolo v ňom veľa žubrienok, v okolí veľa hmyzu a vtáctva . Cesta naspäť už bola rýchla.

Keby sme sa celý týždeň  neučili, tak by sme všetko zabudli ,a preto mali raz do dňa hodinu matematiky a slovenského jazyka a zopakovali sme si aj anglické slovíčka.

Nastal deň odchodu. Páni učitelia vyhodnotili sústredenie a poďakovali sa žiakom za dobré správanie.  Tento rok nebol žiaden „ťažký“ úraz. Potom  sme sa naobedovali a nasadli do autobusu naspäť domov.

Bol to výborný zážitok, na ktorý nik nezabudneme! Dúfame, že sa  opäť o rok vidíme na ďalšom sústredení.

Ahoj Šírava!

Natália Kubinová a Emma Phillipiová, VI. E

P.S. Veľké poďakovanie učiteľom: p. Kollárovičovi, p. Zavackej, p. Pečeňukovi a p. Vasilegovej za organizáciu, starostlivosť, trpezlivosť, za úsmev a podporu.