• Náš nezabudnuteľný zážitok

• 05.07.2016 10:02
        • V živote je len pár nezabudnuteľných zážitkov. Aj nám sa takýto jeden vryl do pamäti. Bol krásny  slnečný piatok a my rodičia i deti z 1. D zo ZŠ na Komenského 23 v Bardejove sme sa vybrali na dlho očakávaný školský výlet na Mníchovský potok. Všetko sa začalo zrazom pred školou, kde sme my dospelí dozerali na správny priebeh pri rozdeľovaní detí do skupín a následný odjazd na cestu za plnením očakávaní, zábavy a dobrodružstva.
        • Počas cesty sme si poobzerali krásu Bardejova. Po dorazení do cieľa sme sa ocitli na nádhernom mieste v prírode s chatkami, detským futbalovým a volejbalovým ihriskom, altánkami i bazénom. Hneď ako sme zmapovali terén a pani učiteľka priradila každému „osobné“ číslo pre lepšiu kontrolu, vydali sme sa na zaujímavú túru do Bardejovských Kúpeľov. Cesta viedla cez tajuplný les. Počas cesty sme objavovali lesných kamarátov – slimáčikov s domčekmi, snažili sa nájsť hríby i lesné jahôdky, dokonca sme spozorovali aj užovku. Výborne sme sa zabávali hrou „bomba“. Keď toto slovo náš vodca skríkol, museli sme sa utekať skryť za strom, alebo sme si drepli.    Hore kopcom sa nám išlo ťažšie a tak sme si našli palice, ktoré nám pomohli zdolať zablatenú cestu. Pri zábave sme sa ani nenazdali a už sme boli z lesa von a vstupovali do Bardejovských Kúpeľov rovno na detské ihrisko. Najprv nás zaujal  najmä skvelý kolotoč, pri ktorom sme zažili parádnu jazdu. Po sľúbenej zmrzline nasledovala lesná cesta späť. Keď sme sa naobedovali, zavolala nás pani učiteľka, aby nás  rozdelila do štyroch družstiev  a zadala bojovú úlohu. V krásnych batikovaných žltých tričkách, ako žlté hviezdičky na nebi,  muselo každé družstvo nakresliť svoj znak na papier a vymyslieť aj názov svojho družstva. A tak vznikli Kraslovci, Rýchle tornáda, Slniečko a Supermani. Už sme si mysleli, že naša práca skončila, keď sa  k nám približoval náš kamarát Dráčik  Ohniváčik, ktorý nás ešte v septembri pasoval veľkou ceruzou za prvákov. Každé družstvo sa mu predstavilo. Ukázalo svoj výtvor a spolu s ním sme po malej prestávke vybehli na lúku, kde boli pripravené stanovištia s rôznymi úlohami. Ako prvé sme mali prejsť  loptou pomedzi kužele, na inom zase prejsť s polievkovou lyžičkou, v ktorej sme mali pingpongovú loptičku. No najviac sme si užili pri kotúľaní z kopca. Cítili sme sa ako sudy, ktoré sa gúľajú dolu brehom.  Za melódie hudby  sme všetci museli v čo najkratšom čase prejsť všetky stanovištia a poriadne zabojovať. Keď nás Dráčik zvolal na vyhodnotenie, dozvedeli sme sa, že vyhrali Supermani – Jakubko, Maťko, Patrik a Edko. My všetci ostatní sme boli na skvelom druhom mieste. Aby niekto nebanoval, všetci sme dostali krásne trblietavé medaily a diplom, ktorý nám bude pripomínať tento skvelý deň. Popri chutnej večeri – grilovanom mäsku, zeleninke, stehienkach a hranolkách sme uvítali vzácnu návštevu – pána riaditeľa a pani zástupkyňu, ktorým sme všetko poukazovali. Čas pomaly postupoval a tak sa mohla začať akcia s názvom „Nočná hra“.

Viedol nás náš vodca, ktorý nám rozprával o mníchovi, ktorý sa stratil. Naposledy ho videli na kamennej ceste. Rozhodli sme sa, že ho nájdeme a oslobodíme. Šikovný Patrik objavil šípku, ktorá nás priviedla k domčeku, kde žil obor. Museli sme ho uspať rozprávkou a zviazať, pretože by sme sa nedostali k čarodejnici, ktorá žila pri potôčiku a tá nám mala ukázať, ako sa varí čarovný elixír, ktorý podáme obrovi, aby ho zabolelo bruško a prezradil, kde žije Pán vetra. Ten žil pri strome s balónmi, pričom v jednom z nich bola ukrytá indícia. Tá nás zaviedla k Pánovi ohňa, ktorému bola zima  a tak sme mu pomohli, aby sa ohrial a ukázal nám cestu k víle, pri ktorej sme museli prejsť pudingovou skúškou. Napokon sme sa dostali k bazénu, kde bol uväznený náš mních. No vyslobodili sme ho až vtedy, keď sme nahádzali mince do vody. Napokon sa všetko dobre skončilo, mnícha sme oslobodili a získali späť naše obrázky. Po nádhernom dni plnom zážitkov sme unavení, ale šťastní mohli skočiť do postieľok.

Dúfame, že si takýto krásny výlet ešte zopakujeme a zároveň veríme, že to bude už čoskoro J. Všetkým, ktorí sa tejto akcie zúčastnili odkazujeme veľké ĎAKUJEME!

Za prvákov z 1.D triedy Mária Vantová