• AKO SA ŽIACI 1.C VYBRALI NA SKUSY DO ROZPRÁVKOVA

• 17.05.2013 10:07
        • Je piatok, hodina slovenského jazyka. Práve čítame rozprávku O divotvornom hrnčeku, keď niekto vykríkne:
           „Aha, vonku sa čerti ženia!“ Všetci sme spozorneli.
           „Ani psíka by som teraz nešla vyvenčiť!“ pridáva sa Charllotka.
          „ Pripadá mi to, akoby sa práve začala snehová vojna.“
          „Schovajme sa!“ Všetci sme zaliezli pod lavice.
           O chvíľu pani učiteľka povie: „Asi nastalo prímerie, vonku je už  pokojnejšie!“
          Vyšli sme z úkrytov. Husto snežilo. Perinbaba práve prášila perinu.
            „Hm, v takomto počasí by bola krásna snehuliacka svadba.“
           „Vločky veselo tancujú  a vietor im hrá do tanca.“
          „Len škoda, že vyľakali slniečko.  Bolo by nám teplejšie,“ zamyslel  sa Majko...
          Obyčajný pochmúrny školský deň, ktorý deti priviedol k spontánnemu a tak trochu zábavnému  dialógu. Možno aj vtedy sme si povedali, že sa zapojíme do súťaže, ktorú usporiadala Okresná knižnica Dávida Gutgesela s názvom Kníhtlačiarik. Vytvorili sme niekoľko pekných rozprávkových komiksov o zvieratkách, priateľstve a rodine.  Deti vytvorili veršíky o svojich menách  a zveršovali aj niekoľko matematických príkladov. Aj keď sa ešte len učia písať  a v čítaní by  niektorí mohli pretekať s rýchlejšími slimákmi, dokázali, že sú veľmi šikovní. Blahoželáme!