• Kníhtlačiarik - 1.miesto pre 2.D

• 22.05.2013 09:05
        • Nedávno sme sa dozvedeli, že Okresná knižnica D. Gutgesela vyhlásila súťaž vo výrobe knihy pre všetky šikovné deti 1.-4. ročníkov ZŠ „Kníhtlačiarik“. Rozhodli sme sa, že sa so svojou maxiknihou súťaže zúčastníme. Naša 2.D trieda spracovávala tému Na potulke v lese.
          16. máj 2013 bol náš deň D. Srdiečka nám prudko bili, pretože doteraz sme na takejto súťaži ešte nikdy neboli. Súčasťou bol aj prezentovaný obsah knihy, ktorý sme si  pripravili a predstavili sami.
        • Hoci tréma zaúradovala, deti išli na „plný plyn“. Po peknom úvodnom motivačnom rozprávaní bola porota i my ostatní, nesúťažiaci, svedkami recitácie. Nasledovalo zadávanie  hádaniek o hubách, ostatné deti i panie učiteľky hádali aj zvuky spevavcov, s ktorými sa môžeme stretnúť v lese.  Aktívne publikum sa snažilo a na veľa otázok aj správne odpovedalo. Malá dramatizácia bola na programe tiež. Záver našej   prezentácie bol venovaný tancu a spevu sprevádzaný živou hudbou.
          Nielen veľký potlesk bol našou odmenou. Vyhrali sme, vyhrali!!!
          Po vyhlásení výsledkov sa čitárňou niesol hlasný šepot. V kategórii kolektívna práca vyhrala naša 2.D trieda 1. miesto. Naše tváre pokryl šťastný úsmev. Radosti nebolo konca-kraja.
          Úspech v súťaži sme oslávili pri kopčekoch zmrzliny a radostnom prekáraní sa v zmrzlinárni.
          Našu prezentáciu rozšírime a výsledky svojej celoročnej práce odprezentujeme aj pred rodičmi a hosťami v škole. 5. júna 2013 o 16.30 hod v 2.D triede.
          Všetci priatelia lesa sú srdečne pozvaní...