• NADANÉ DETI ÚSPEŠNE ABSOLVOVALI LOGICKÚ OLYMPIÁDU V PREŠOVE

• 28.05.2013 21:14
        • Dňa 22. mája 2013 sa na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove uskutočnilo celoslovenské finále Logickej olympiády intelektovo nadaných žiakov základných škôl.
          Našu školu reprezentovali Matej Krumlovský,  Oliver Vaľko z 2.D v kategórii A , Timotej Kendra a Vladislav Slosarčík z 5.E v kategórii B.

• Program prebiehal v dvoch paralelne prebiehajúcich blokoch: testovanie žiakov a prednáškové bloky pod názvom „O nadaných“, ktoré boli určené študentom VŠ, učiteľom, rodičom a verejnosti.

Po ťažkej „dvojkolovej skúške“ finalistov nasledovala, pri príležitosti vzniku unikátnej knihy KR.V. ALEBO KRAJINA V, ČIŽE KRÁĽOVNÁ VIKTÓRIA, beseda so slovenským spisovateľom Danielom Hevierom.

Testy boli rovnaké pre 1.-4.ročník a 5.-9. ročník, čo pre nás „najmladších“ vo svojich kategóriách bola tvrdá a veľmi, veľmi náročná skúška. V ťažkej konkurencii 80 intelektovo nadaných žiakov - finalistov Logickej olympiády sme síce popredné miesta nezískali, ale aj tak bola táto súťaž pre nás veľkou skúsenosťou. Nasledujúci rok o to usilovnejšie „popracujeme“ na logických úlohách a opäť skúsime zabojovať. Hoci, nielen výhra je dôležitá...

„Finálovému stretnutiu nadaných“ predchádzal spoločne strávený čas v lokalite Zelený breh, už deň pred konaním veľkého finále. Na žiakov, ich učiteľov a rodičov čakal relaxačný popoludňajší program, v rámci ktorého si prezreli vodnú nádrž Sigord a okolie. Večer sa započúvali do lahodných tónov piesní  Martina Husovského (Komajota) v rámci večerného koncertu.
          Logická olympiáda 2013 sa uskutočnila po prvýkrát v histórii existencie tried pre intelektovo nadaných žiakov na Slovensku  a ide o najväčšiu akciu, aká bola doposiaľ adresovaná tejto skupine detí.

Ďakujeme rodičom, Ing. Marekovi Krumlovskému a JUDr. Vladislave Slosarčíkovej, za bezpečný dovoz i odvoz našich súťažiacich a ich učiteliek.

Viac na www.logickaolympiada.sk