• 16. október - Svetový deň zdravej výživy

• 30.08.2013 10:14
        • Pri  príležitosti Svetového dňa zdravej výživy  sme sa rozhodli viac dbať o to, aby sa žiaci stravovali zdravo, dodržiavali pitný režim, aby sa venovali  rôznym pohybovým aktivitám.
        • Žiaci počas vyučovacích i triednických   hodín pripravovali chutné ovocné, či zeleninové šaláty, obložené celozrné chlebíčky so zeleninou,  pochutnávali si  na  syroch a mliečnych výrobkoch.  Ochutnávali  tiež rôzne druhy ovocia  a zeleniny. Uplatnili svoje vedomosti o správnej výžive, ale aj veľkú dávku tvorivosti pri servírovaní  jednotlivých pokrmov. Uvedomili si, že aj zdravá desiata môže byť chutná.

K zdravému životnému štýlu patria aj pohybové aktivity. Radosť a úsmev na tvárach detí pri pohybových i športových hrách bola toho dôkazom.

Vyvrcholením októbrových  aktivít bola výstava žiackych prác, projektov a literárnych výtvorov zameraných na zdravú výživu. Určite všetci uznáte, že žiaci prvého stupňa sa veľmi snažili.

Alena Geffertová