• Za krásami Gemera

• 05.06.2014 14:28
        •  Žiaci  2.C, 2.E a 3.D sa v tomto školskom roku veľmi tešili na výlet. Ich triedne učiteľky pre nich pripravili zaujímavú  trasu smerom na Gemer s cieľom – kaštieľ Betliar a Gombasecká jaskyňa.
        • Nevedeli sa dočkať rána 3. júna, keď zavčasu, ešte o pol siedmej ráno, štartovali na celodenné dobrodružstvo plné pekný zážitkov. Už po nástupe do autobusu obdŕžali skupinky žiakov  listy s úlohami, ktoré mali počas celého dňa plniť. Zapisovali si do nich  zaujímavosti z cesty, odpovede na otázky z histórie kaštieľa aj o krásach jaskyne.  Milým prekvapením a spestrením výletu boli aj animátori v Gombaseckej jaskyni, ktorí prezlečení za rozprávkové bytosti pripravili pre deti okrem pútavého výkladu počas sprevádzania po jaskyni aj  zábavné a vedomostné súťaže. Za tie víťazi obdŕžali okrem sladkostí aj rôzne bulletiny o prírode v  Slovenskom krase. Po dobrom obede v reštaurácii panovala po ceste domov v autobuse veselá nálada o ktorú sa postarali pani učiteľky a pani vychovávateľka.

Deň plný krásnych zážitkov, nových vedomostí a nezabudnuteľných dojmov z prekrásneho kúta našej vlasti rýchlo ubehol. Na konci sme si od srdca zaspievali tradičnú pesničku „Už sme prišli z výletu“... a s konštatovaním, že to naše Slovensko je krásna krajina a budeme ju naďalej spoznávať – sme sa spokojní rozišli domov.

M.Peláková