• Cesta rozprávkovým lesom 2014

• 09.06.2014 10:56
        • Kto by nemal rád rozprávky, svet plný čarovných bytostí, v ktorom dobro vždy zvíťazí nad zlom. Možno aj preto tak radi spomíname na časy, keď sme boli ešte deťmi a rozprávkový svet nám bol veľmi blízky. Pedagógovia na Základnej škole na Komenského ul. v Bardejove už tradične pripravujú pre žiakov na 1. stupni obľúbené podujatie - pri príležitosti Medzinárodného dňa detí – Cesta rozprávkovým lesom.
        • Tentoraz sa park pri škole premenil na zázračnú krajinu plnú rozprávkových bytostí   2. júna . Na  svojom putovaní  deti stretli rytierov, ježibaby, kúzelníka, víly, princezné, kráľov, vodníka a iné strašidlá... Niekde museli absolvovať slalom vo vreci, aby zachránili princeznú, triafať metlou na cieľ, čižmou do diaľky, bojovať s drevenými vojakmi a mnoho  ďalších .  Na 15 súťažných stanovištiach deti plnili rôzne úlohy. Za tie dostávali „dukáty“, ktoré si mohli v rozprávkovom bufete vymeniť za všelijaké  hračky, sladkosti, školské pomôcky, jednoducho – pekné odmeny. Tie boli zakúpené  z peňazí za zber papiera, ale aj s pomocou finančného príspevku, ktorý poskytla Okresná rada Únie žien Slovenska a JUDr. E. Hudáková. Celkovo sa podujatia zúčastnilo okolo 340 žiakov 1. stupňa ZŠ, 26 žiakov deviateho ročníka, ktorí predstavovali rôzne rozprávkové bytosti a vyše 100 detí  MŠ na Komenského ul. v Bardejove. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj 5 členiek OR ÚŽ SR na čele s jej predsedníčkou a tajomníčkou.

Cesta rozprávkovým lesom je jedným z najväčších a najpopulárnejších podujatí organizovaných pre deti na ZŠ na Komenského ul. v Bardejove, na ktoré sa všetci vždy veľmi tešia. Veď čo môže byť krajšie  ako radostné a usmiate oči našich najmenších žiačikov, v ktorých svietia iskričky šťastia.

Mária Peláková