• Školenie eTwinning – aj naši učitelia sa vzdelávajú

• 01.10.2014 09:16
        • To, že aj učitelia sa celý život učia, keďže každodenná realita prináša stále nové poznatky zo všetkých oblastí našej existencie, je známa vec. Aj pedagógovia našej školy chcú svojim žiakom odovzdať čo najviac vedomostí, pripraviť ich čo najlepšie pre ďalší život a navyše – snažia sa, aby škola bola miestom, kde učenie prináša deťom pozitívne zážitky.

Aj preto sa stretli na školení zameranom na eTwinning, ktoré viedla ambasádorka tohto programu pre Prešovský kraj: Mgr. Martina Vinjarová.

A čo vlasne eTwinning je?
        • Vyberám z informácii na stránke  programu:

eTwinning = partnerstvá škôl v Európe

eTwinning = komunita európskych škôl a európskych učiteľov

eTwinning je internetový portál na spoluprácu učiteľov a žiakov z celej Európy.

Program eTwinning je súčasťou európskeho programu celoživotného vzdelávania Life Long Learning.

Od roku 2014 - 2020 v novej európskej platforme Erasmus+ má eTwinning, ako jediný z doterajších programov, pevnú pozíciu. Je považovaný za dôležitý fenomén v ďalšom vzdelávaní učiteľov.

Program eTwinning sa zameriava na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl . "E" je skratka pre "elektronický" a "twinning" znamená "partnerstvo, družba". eTwinning vám umožňuje nájsť partnerskú školu, s ktorou môžete realizovať inovatívne školské projekty v rámci vyučovania v bezpečnom virtuálnom prostredí (TwinSpace). To ale nie je všetko. eTwinning je ideálny na výmenu informácií a skúseností s kolegami-učiteľmi z Európy a ponúka tiež možnosti ďalšieho vzdelávania.

eTwinning umožňuje:

• nájsť európsku partnerskú školu
          • s partnerskou triedou naplánovať triedny projekt podľa vášho výberu, alebo sa pridať do už existujúceho projektu ako ďalší partner
          • spolupracovať v chránenej virtuálnej učebni "TwinSpace "
          • zúčastňovať sa seminárov a konferencií po celej Európe a spoznávať nových kolegov
          • zúčastňovať sa on-line kurzov
          • použiť učebné materiály eTwinning vo výučbe
          • získať národnú a európsku značku kvality eTwinning
          • získať uznanie a vecné aj finančné ceny v národnej a európskej súťaži

Zdroj: http://www.etwinning.sk/index.php/o-programe-etwinning/47-co-je-etwinning

Tešíme sa na spoločné medzinárodné projekty. To, aké budú, ukáže čas. Nechajme sa prekvapiť.

M.Peláková