• POĽOVNÍCI A PRÍRODA V TVORBE DETÍ

• 05.03.2015 14:51
        • V mesiaci február sa už tradične na našej škole usporadúva súťaž POĽOVNÍCI A PRÍRODA V TVORBE DETÍ, ktorú organizuje Centrum voľného času v spolupráci s Okresnou organizáciou Slovenského poľovníckeho zväzu. Slovenské poľovníctvo má bohatú históriu práce s deťmi a mládežou. Hlavným motívom tejto činnosti je vzbudiť u žiakov nadšenie pre nové poznatky o nevyčerpateľnom zdroji krás, ktoré príroda v sebe ukrýva. Cieľom je rozvíjať poznanie žiakov v oblasti prírodného prostredia a javov s ním súvisiacich. Taktiež skúmať tajomstvá prírody, život zvierat, rastlín a pestovať citový vzťah k pochopeniu ochrany životného prostredia. Snáď aj tieto pohnútky viedli žiakov na hodinách Slovenského jazyka a literatúry i Výtvarnej výchovy k pretaveniu fantázie a vedomostí do vlastnej tvorby v podobe literárnych či výtvarných prác. V okresnom kole literárnej časti v kategórii žiakov 5. - 9. ročníka reprezentovalo našu školu osem prác našich žiakov.
        • Najúspešnejšou bola práca POĽOVNÍCI od Tamary KAPUTOVEJ z 5. B triedy, ktorá vo svojej kategórii zvíťazila. Diplom za 1. miesto bol vo výtvarnej súťaži udelený kolektívu 2. A triedyMichaele SOROKOVEJ zo 7. E triedy.

POĽOVNÍCI

Pri lese je úzky chodník,

po ňom kráča ujo lesník.

Pri nohách mu cupká pes,

idú prezrieť celý les.

V lese stretnú poľovníka,

nosí seno do senníka.

Zakýval mu na pozdrav,

hlasno zvolal „Lovu zdar!“

Spolu potom horlivo,

nosia srnkám krmivo.