• Pasovanie na prváka 2012

• 30.08.2013 10:13
        • Stať sa prvákom je veľmi vážna vec a dôležitý medzník v živote každého šesť ročného človiečika. Škola mu vkladá do rúčky kľúčik od nekonečnej krajiny poznania. Prvé písmenká, slová, vety, prvé čísla, vypočítané prstíčkové príklady sú prvé kroky na ceste za objavovaním nových vedomostí, na ceste za poznávaním sveta. O to aby na tej ceste zažili čo najmenej pádov a zakopnutí sa snažia učitelia, ktorí ich v spolupráci s  rodičmi po nej vedú starostlivo, láskyplne a trpezlivo.
          Na našej škole vítame nových žiačikov, ktorí po prvých mesiacoch práce v školských laviciach dokázali, že sa už plne adaptovali na nové prostredie, aj milou slávnosťou – Pasovaním na prváka.

• Skoro sto šikovných školáčikov preukázalo, že sa už dokázali naučiť čítať aj písať nové písmenká, slová aj vety,  číslice, vypočítať jednoduché matematické príklady, recitovať, spievať, maľovať.... Zostalo už len slávnostne zložiť sľub a potvrdiť ho odtlačkom palca na pamätnom liste. Potom ich už mohol pán riaditeľ Mgr. Štefan Kuča slávnostne pasovať. Za odmenu získali pekné medovníčkové pamätné medaily, pamätný list a symbolický dukát pre šťastie.

Svedkami tejto udalosti boli aj zástupca našej školy Mgr. René Medzihradský a výchovná poradkyňa Mgr. Viera Packová. Celé podujatie zodpovedne a starostlivo pripravili triedni učitelia piatich prváckych tried: Mgr. Ľudmila Kurimská, Mgr. Anna Kostárová, Mgr. Alena Geffertová, Mgr. Marek Petnuch a Mgr. Mária Peláková. Ozvučenie a hudbu zabezpečil pán učiteľ Mgr. Ján Mika, fotografovanie mal na starosti  Mgr.Ľubomír Kuča.

Vďačnými divákmi, ktorí zo všetkých strán zachytávali tieto pekné okamihy prostredníctvom fotoaparátov boli rodičia aj starí rodičia.

Celou slávnosťou ich po krajine Vševedkovo sprevádzali rozprávkové bytosti – kráľ Rozum, kráľovná Múdrosť, víly -Trpezlivosť, Samostatnosť a Vytrvalosť, veselé písmenká, popletený šaško, či prísny školník s tetou kuchárkou a upratovačkou – členovia divadelného krúžku pod vedením pani učiteľky M.Pelákovej.

Teraz už NAOZAJSTNÍ prváci nám v ďalších rokoch budú mať možnosť dokázať, že sa budú snažiť byť naozaj dobrými žiakmi našej školy, pokračovateľmi v šírení jej dobrého mena. My im pri tom budeme pomáhať a držať palce, aby sa im všetkým darilo!

M.Peláková