• Moje dojmy z účasti na CK OAJ

• 17.04.2015 11:37
        • Nedávno som mal česť zúčastniť sa na celoštátnom kole Olympiády v anglickom jazyku. Bol som rád, že mi to vyšlo a celkom som sa tešil. Aj cestou vo vlaku som to ešte bral ako výlet, no keď sme s mamkou dorazili na Inštitút verejnej správy, vtedy mi to celé došlo. Pohľadom som prechádzal po všetkých, ktorí tam prišli rovnako ako ja a v hlave sa mi spustili poplašné signály. „To bude hanba, keď budem posledný.“
        •              Mamka ma síce celý čas uisťovala, že aj tak by bola na mňa pyšná, no keď som sa dostal až sem, posledný som skončiť nechcel. Nanešťastie som si vylosoval číslo 8. Keďže v každej kategórii, aj v tej mojej bolo po 8 súťažiacich, znamenalo to, že som v každom kole išiel ako posledný. Chcel mi tým niekto niečo naznačiť alebo ma na niečo pripraviť? Nemal som z toho dobrý pocit. V prestávkach medzi kolami som si na upokojenie preto čítal vtipy. Nepomohlo. Nervozita zo mňa opadla až po prečítaní mena súťažiaceho, ktorý bol na ôsmom mieste. Všetko ostatné už mohlo byť len lepšie. Po prečítaní štvrtého miesta som si vydýchol. Bude medaila. Aj bronz ma potešil. Aj keď po opadnutí prvotnej eufórie ma mrzelo, že to mohlo byť ešte lepšie. Možno na budúci rok? Konkurencia je silná, ale hádam sa mi podarí prekonať svoju vrodenú lenivosť a popracovať na slovnej zásobe. Zdá sa, že texty piesní a manuály k počítačovým hrám na prvé miesto nestačia.

Ďakujem všetkým, čo mi držali palce, a najviac ďakujem p. uč. PaedDr. Kramárovej, ktorá mi pomohla s prípravou a držala palce určite až do zbelenia hánok.

Vladislav Slosarčík