• Mama..to najvzácnejšie a najkrajšie slovo. Mama...osoba, ktorá pre nás v živote urobila najviac. Mama...tá, ktorej patrí veľké poďakovanie.

Aj nedeľa 14. mája priniesla príležitosť poďakovať sa všetkým mamám. Kvietkom, objatím, vyznaním. A možno ešte čímsi iným. Piesňou a tancom. Práve nimi sa totiž odvďačili nielen svojim mamkám a babkám aj malí folklóristi z DFS Prvosienka pri našej ZŠ na Komenského 23 v Bardejove.  Nie však v súkromí svojich domovov, ale na veľkom pódiu Športovej haly v Bardejove. Pred stovkami hostí sa predviedli nádherným folklórnym vystúpením,  ktoré privodilo dojatie a nejednu lesknúcu sa slzičku.  Pod vedením Bc. Darinky Kostárovej a hudobného sprievodu PaedDr. Vierky Remetovej svojim tanečným a speváckym talentom  vyjadrili svoju lásku tým najčistejším a najúprimnejším spôsobom. Svoju úlohu zvládli bravúrne. Hoci na veľkom pódiu s takými zvučnými folklórnymi skupinami ako Čerhovčan a Raslavičan, výsledkom zasluhujúcim si obdiv a následný neutíchajúci potlesk.   Do „špivanek“ totiž  vložili to najcennejšie -  svoje srdiečka  a do „tanečkov“ úsmev a radosť.  Srdečne vám všetkým ďakujeme.

Pre zobrazenie kompletnej fotogalérie kliknite na obrázok.
    Foto: Marcel Tribus

22.05.2017 14:05 | viac »
  • Vystúpenie DFS Prvosienka v SENIOR CENTRE pri príležitosti predkatarínskej zábavy dňa 19.11.2015.
    01.12.2015 13:33 | viac »
  • Už tri roky tancujeme v detskom folklórnom  súbore Prvosienka na ZŠ na Komenského 23 v Bardejove.  Vedú ho pani vychovávateľka Bc. Darina Kostárová a pani učiteľka PaedDr. Viera Remetová.  Možno ste už o nás počuli. Často chodíme na rôzne vystúpenia, spríjemňujeme chvíle dôchodcom, mamičkám či spolužiakom na rôznych akadémiách. Tentokrát sme sa však s celou výpravou v spolupráci s Poľsko-slovenským domom v Bardejove vybrali k našim susedom do Poľska, konkrétne do Gorlíc.

11.06.2015 09:13 | viac »
  • Pod takýmto názvom sa niesla slávnostná akadémia pri príležitosti Dňa matiek na našej škole, ktorá sa uskutočnila 15. mája 2015. Detský folklórny súbor PRVOSIENKA pri ZŠ Komenského si uctil všetky mamky, staré mamky ľudovou piesňou a ľudovým tancom. Deti s veľkou radosťou a odhodlaním takýmto spôsobom  chceli potešiť všetkých hostí. Odmenou im bol dlhý potlesk a slova uznania od pána riaditeľa PhDr. Jána Miku za ich vystúpenie a celoročnú prácu. D. Kostárová

26.05.2015 12:35 | viac »
  • Fašiangy sú symbolom hodovania a veselosti. Práve v duchu radosti a veselosti sa nieslo vystúpenie DFS Prvosienka pre okresnú organizáciu Únie žien. Ľudovým tancom a ľudovými pesničkami sme im chceli spestriť ich podvečerné stretnutie. Navodili sme im v radostnú a veselú atmosféru.  Celé vystúpenie sprevádzal  potlesk  a tak sme sa spolu s ľudovou piesňou a tancom rozlúčili s fašiangovým časom, pretože za dverami bol už čas pôstu.

08.03.2015 07:17 | viac »
  • „Úcta“ je jedna z cnosti, ktorú nosí človek v srdci. Aj mesiac október je mesiacom kedy  viac krát ako inokedy skloňujeme toto slovo.  Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Úcta k naším otcom a k naším mamám. K naším prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené. Nezabudli sme ani my v našej škole.  DFS Prvosienka bol potešiť našich starkých v Dome Seniorov „Čergov“. Každý rok nás čakajú a tešia sa na nás. Ľudovou piesňou a tancom sme ich vrátili do rokov ich mladosti. Niektorí z nich si pospevovali, no  niektorým sa skotúľala aj slza po líci. A nepripomínať si ich iba v jeden deň alebo v jeden mesiac, ale každý deň v roku. Na záver si dovolím citovať niekoľko slov v mene tých, ktorým toto vystúpenie patrilo: Tak nezabúdajme a vážme si ich a  budeme požehnaní.„Nech sú požehnaní tí, čo majú pochopenie s mojou neistou chôdzou a trasľavými rukami. Nech sú požehnaní tí, čo uznávajú, že moje uši sa už musia napínať, aby zachytili slová. Nech sú požehnaní tí, čo si uvedomujú, že môj zrak zoslabol a moje myslenie už nie je také bystré.

19.02.2015 12:25 | viac »