• Anglický jazyk

• Triedny projekt 2.D Čím sú Tvoji rodičia?: Profesionálny vojak

• 27.06.2018 09:35
              • Tak ako sa školský rok dostáva do svojho finále, úspešne končí aj náš triedny  projekt  „Čím sú Tvoji rodičia?“ Počas desiatich mesiacov intelektovo-nadaní druháci zo ZŠ na Komenského ul. v Bardejove priamo spoznávali dva tucty zamestnaní svojich rodičov, aby priamo zažili, koľko úsilia denno-denne vynaložia a s akými prekážkami sa pasujú, aby nám mohli zabezpečiť nielen základné životné potreby, ale aj ďaleko viac.

Našu triednu odyseu, za ktorou sme tentokrát cestovali do Prešova a Moldavy nad Bodvou, ukončili náročné a v mnohom podobné povolania - vojak a hasič. V prvom cieli našej  finálnej výpravy, pod názvom 2. mechanizovaná brigáda generála  Rudolfa Viesta, nás už očakával Martinkov ocko Ing. Martin Matiaš, ktorý je profesionálnym vojakom a pôsobí na pracovisku administratívnej bezpečnosti.

• Triedny projekt 2.D Čím sú Tvoji rodičia?: Asistent trénera

• 25.06.2018 13:03
              • Počas trvania  nášho triedneho projektu Čím sú Tvoji rodičia, sme už „hostili“   zástupcov rôznorodých zamestnaní. Videli sme prácu šikovných rúk, prácu so zákazníkmi, či dokonca spoluprácu človeka a psa. Preto nám náš okruh výborne doplnila práca s kým iným ako s deťmi, v podobe trénera hádzanej, ocka nášho tretieho Filipka.

• Triedny projekt 2.D Čím sú Tvoji rodičia?: Predajca hokejových potrieb

• 15.06.2018 19:09
              • Ak by hokej chcel si hrať, plnú výstroj musíš mať.

Nepomôže Ti s tým nik? Dám Ti jeden tajný tip: Môj ocko je odborník!

Presne takýmito slovami výstižne opisuje povolanie svojho ocka Slavomíra Fedoročka, náš spolužiak Rony. A tak sme sa v rámci triedneho projektu druhákov zo ZŠ na Komenského ul. v Bardejove, pod názvom Čím sú Tvoji rodičia?,  prišli presvedčiť, či je tomu naozaj tak.

• Po stopách literárnych velikánov – Literárna exkurzia 16.5.2018

• 22.05.2018 12:00
              • Bola streda   5:20 ráno a my všetci šťastní, že ideme na výlet...Cesta nám trvala 3 hodiny na ďalekú Oravu s jednou jedinou prestávkou pod majestátnymi Tatrami- na Štrbe.

Cca 8:30 sme dorazili do Jasenovej, kde sa pýšil dom spisovateľa, lekára, učiteľa, publicistu... Martina Kukučína s jeho nadrozmernou sochou v parku.

• Triedny projekt 2.D Čím sú Tvoji rodičia?: Policajt

• 17.05.2018 15:28
              • Väčšina chlapcov má už v najútlejšom veku v otázke budúceho povolania jasno. Ak to nie je smetiar, s istotou vedia, že budú policajtmi.  V ich predstavách dominuje zastavovanie áut alebo prenasledovanie zlodejov. Možno aj žiaci zo ZŠ na Komenského 23 by toto zamestnanie podobne zovšeobecnili. Avšak vďaka ďalšiemu z ochotných rodičov v rámci triedneho projektu Čím sú tvoji rodičia? odhalili novú dimenziu tohto povolania, v priestoroch Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bardejove.

Vďaka Miškovmu ockovi, pánovi Vladislavovi Hüblerovi, rolu učiteľa tohto netradičného vyučovania prebral pes. Spolu so svojimi psovodmi, teda policajtmi určenými na výcvik a vedenie služobného policajného psa, nám objasnili prácu, ktorú možno iba povrchne poznáme z nadnesených situácii televíznych seriálov.

• Kde?
              • V kabinete anglického jazyka