• Minulé školské roky

• Šk. rok 2012/13

• Detský folklórny súbor PRVOSIENKA - Školský rok 2012/13

Aj v tomto školskom roku náš detský folklórny súbor PRVOSIENKA začal aktívne pracovať. Vďaka pánu riaditeľovi Mgr. Štefanovi Kučovi je súbor opäť realizovaný v krúžkovej činnosti. Mladých folkloristov doplnili ďalší malí aj väčší členovia. Súbor zaznamenal rast svojej úrovne, čím nám pribudlo aj viac vystúpení. Aj v tomto školskom roku by sme chceli svojím tancom a spevom potešiť mnoho ľudí, ktorí milujú folklór.

Veríme, že aj vďaka nášmu folklórnemu súboru PRVOSIENKA bude v srdiečkach detí rásť aj naďalej  láska k tradícií, ľudovej hudbe a tancu. Veď máme veľké bohatstvo ľudových klenotov, ktoré sa aj vďaka takýmto detským folklórnym súborom ako je náš, dedia z pokolenia na pokolenie.

Naše prvé vystúpenie v tomto školskom roku bolo pre tých, ktorí si to najviac zaslúžia. Potešili sme dedkov a babky z Domova dôchodcov na Toplianskej ulici a Domova dôchodcov „Čergov“ v Bardejove pri príležitosti mesiaca Úcty k starším. Aspoň na chvíľu sa ich srdcia rozveselili, pookriali a pripomenuli im ich mladosť. Oni nás odmenili svojím úsmevom a potleskom. O tomto vystúpení bol uverejnený aj článok v Bardejovských Novostiach, ktorý si môžte prečítať TU.

Fotogaléria a videozáznam z vystúpenia

„BUL JA PAROBEČEK, NEBULO MI PARY“ - Možno aj také myšlienky mladosti prebehli hlavou nášho milého oslávenca Štefana Mokroluského, ktorému náš detský folklórny súbor „Prvosienka“ pri  ZŠ Komenského uvil k jeho životnému jubileu 85 rokov kytičku z ľudových piesni a tancov. Článok o tejto "návšteve" si môžte prečítať TU.

Vystupovali sme aj na 11. reprezentačnom plese ZŠ na Komenského ulici v Bardejove.
            Záznam z celého vystúpenia si môžte pozrieť v naledujúcom videu.

Pri príležitosti MDŽ vystupoval DFS PRVOSIENKA v Dome Seniorov "Čergov" Bardejov.