• NOVINKY PRE PREDŠKOLÁKOV

• Slávnostný zápis do 1. ročníka

• Základná škola na Komenského ulici v Bardejove pripravila pre svojich budúcich prváčikov a ich rodičov slávnostný zápis do 1. ročníka.

Pani učiteľky prvého stupňa za pomoci vychovávateliek školského klubu pekne vyzdobili školskú jedáleň, ktorá sa  po vystúpení detského folklórneho súboru Prvosienka  premenila na jeden velikánsky úľ plný usilovných včeličiek.

Pri štyroch pracovných  stoloch pani učiteľky budúcich prvákov pripravili rôzne aktivity zamerané na zisťovanie pripravenosti  na školu. Deti sa zároveň spoznávali so svojimi budúcimi učiteľkami a spolužiakmi. Medzitým rodičia v druhej „úradníckej“ časti jedálne vypisovali formuláre potrebné na zápis dieťaťa do školy.

Viac ako hodinka pri plnení zaujímavých aj zábavných úloh ubehla veľmi rýchlo, niektorým predškolákom sa v škole tak páčilo, že sa im nechcelo ísť domov.  Nakoniec si za svoju prácu zo zápisu odniesli pekný darček vyrobený šikovnými rukami ich budúcich spolužiakov  a „zlatú“ dekoráciu na šaty , ktoré im budú pripomínať tento pekný deň.

Teší nás záujem rodičov o našu školu. Už počas tohto slávnostného popoludnia sa k nám zapísalo 54 detí a v priebehu ďalších dní k nim pribudli ďalší, takže od budúceho školského roka ožijú džavotom malých prvákov štyri nové triedy.