• ORANGE - SeMaFoR

• Ako sme učili recyklovať sklo malých škôlkarov.

• Vžiť sa do roly žiaka nie je žiaden problém, zažívame to každý deň. No stať sa na chvíľu učiteľom, tým sa nemôže pochváliť každý. Pozíciu „za katedrou“ si tak na vlastnej koži vyskúšali Mudrlanti z 3.E. V rámci jednej z čiastkových recyklačných úloh projektu SEparuj MAteriál FORmuj SVET sa vybrali do neďalekej Materskej škôlky na Komenského 24 v Bardejove, aby tam škôlkarom zo slniečkovej triedy ukázali ako si možno staré okná pretvoriť na krásnu jarnú lúku.  Ihneď po príchode zavládol čulý jarný ruch a pravá pracovná atmosféra. Vzájomnou spoluprácou mladých „učiteľov“ a usilovných predškolákov tak čoskoro triedu zaplnili  kvietky, chrobáčiky, lienky, rybky či motýle, ktoré tým starým oknám dopomohli k novému jarnému šatu.  A rovnako k novým kamarátstvam, ktoré vznikli po neopakovateľnej hodine plnej pochvaly, vzájomnej pomoci a maximálne pozitívnych pocitov z malých, ale  nenahraditeľných  radostí každodenných dní, povzbudzujúcich nielen nás, ale  pomáhajúcich aj našej Zemi.

PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.

Pre zobrazenie kompletnej fotogalérie kliknite na obrázok