• ORANGE - SeMaFoR

• Šitie s babičkami

• Vyučovanie v škole prebieha takmer nepretržite vo svojich jasných zabehnutých koľajach. V rámci projektu SEparuj MAteriál FORmuj SVET sme však opäť naše vyučovanie ozvláštnili, či priam obohatili. Tento krát sme rady  lavíc Mudrlantov z 3.E zdvojnásobili a vytvorili ešte po jednom  mieste, aby sme v nich privítali naše drahé staré mamy. Neučili sme sa však ani matematiku, ani slovenčinu.  Staré mamy nám prišli napomôcť v šití, konkrétne v premene starých košieľ na krásne vankúšiky, aby sme tak zrecyklovali ďalší z materiálov – textil. Kým väčšinou je stredobod vyučovania tabuľa, ani v tomto prípade sme nezostali bezo zmeny. Hlavným didaktickým prostriedkom bol šijací stroj a určite nebol iba dekoráciou. Každý zo žiakov si totiž vyskúšal šitie najprv na cvičnej papierovej záložke priamym rovným stehom a po úspešnej skúške obnitkovacím stehom obšíval priamo textil, teda svoj vankúšik.  S veľkým úspechom sme tak prešli k najdôležitejšej časti – dekorovaniu vankúšikov. Spod šikovných rúk Mudrlantov a ochotných rúk babičiek čoskoro za pomoci ihiel a nití vznikali vankúšiky plné ozdôbok, gombíkov, dekorácií i nápisov.  Avšak krása tohto dopoludnia mala aj iný smer. V spokojnosti, pohode a príjemnej atmosfére, ktorou naše babičky zaplnili každý kút triedy. V dobrotivých rukách, ktorých vráska znamená životnú skúsenosť a obetu. A napokon v láske a pokore, ktorú pri práci so svojim vnúčikom či vnučkou bolo priam cítiť a ktorá by mala byť prvorado smerodajná aj v našich životoch...Milé babičky, ešte raz ďakujeme za toto nádherné dopoludnie!

PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.

Pre zobrazenie kompletnej fotogalérie kliknite na obrázok