• Dress Code - pravidlá obliekania

• Dress Code: Všeobecné pravidlá

• Prichádzať do školy slušne, čisto oblečený a upravený, bez extrémnych, vyzývavých a rušivo pôsobiacich súčastí a doplnkov odevu, líčenia a účesu, ktoré by viedli k vulgárnosti (odhalené brucho, celý trup, neprimerané hlboké výstrihy, výrazný mejkap, piercing ).
          • Nechty musia byť čisté, telovej farby. Nie sú dovolené výrazne namaľované a dlhé nechty.
          • Povinne sa prezúvať počas celého trvania vyučovania do zdravotne vyhovujúcich prezuviek. Prezuvkami nesmie byť športová obuv ani obuv, ktorá znečisťuje podlahy. Topánky, kabát, vetrovku a iné vrchné ošatenie si odkladá do skrinky/na vešiak.
          • Vrchný odev - požaduje sa prekrytie hornej a dolnej časti tela odevom okolo celého obvodu pása siahajúceho po pupok a prekrytie ramien (s výnimkou počas horúcich dní - dovolené vrchné oblečenie bez rukávov alebo s tenkými ramienkami).
          • Šortky, sukne a šaty musia byť aspoň také dlhé, pokiaľ siahajú ruky pripažené k telu.
          • Upravená hĺbka dekoltu - výstrih oblečenia nesmie byť hlbší ako spojnica podpazušia.
          • Nie je dovolené nosiť akékoľvek oblečenie, ktoré propaguje antihumánne názory, neetické myšlienky, skupiny a tiež oblečenie propagujúce alkohol, cigarety, drogy, násilie a fašizmus.
          • Nemôžu sa nosiť predmety a oblečenie so symbolmi siekt, extrémizmu a okultizmu či násilia ani odev s vulgárnymi nápismi v akomkoľvek jazyku.
          • Nesmie sa nosiť zodraté, znečistené oblečenie.
          • Neodporúča sa nosiť tepláky (mimo telesnej a športovej výchovy).
          • V priestoroch školy, telocvične, školskej jedálne nie je dovolené mať akúkoľvek pokrývku hlavy  - kapucne, čiapky, klobúky, šatky, slúchadlá a iné (výnimku tvoria zdravotné dôvody).
          • Nie je dovolená výrazná a nevkusná bižutéria charakteristická pre určité skupiny a gangy.
          • Nevhodné je aj oblečenie priesvitné, odhaľujúce spodnú bielizeň, výrazný až vulgárny mejkap.
          • V prípade nevhodného „outfitu“ žiaci dostanú tričko (k vyzdvihnutiu na sekretariáte, po vyučovaní vrátiť).

Pri nasledovných príležitostiach je nutné mať formálne oblečenie:

• otvorenie a ukončenie školského roku,
          • návšteva divadla,
          • slávnostná akadémia.