• Školské kola biologickej olympiády v kategórii D – teoreticko- praktická časť

• Dňa 25.3.2.2024 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády v kategórii D- teoreticko- praktická časť online formou.

Vyhodnotenie školského kola:

Štefan Vasiľov- 1.miesto- 7.A

Filip Tomko- 2. miesto- 7.A

Ela Hribová – 3. miesto- 7.A

Víťazom a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

PK BIO a CHE

• Biblická olympiáda

• Žiaci našej školy sa zúčastnili olympiád z evanjelického, gréckokatolíckeho aj rímskokatolíckeho náboženstva.

Dňa 15.3. sa konalo seniorálne kolo olympiády z evanjelického náboženstva. Súťaže sa zúčastnilo 18 žiakov našej školy. Úspešnými riešiteľmi boli: Rebeka Šelong, Lívia Vantová, Lilli Ileková v 1.kategórii, Timea Voľanská, Ema Tipulová, Viktória Marcinčová, Sára Hankovská, Šimon Gajdoš v 2. Kategórii.

Dňa 21. 3. 2024 sa žiačky našej školy pod vedením Mgr. Slávky Rusnákovej zúčastnili okresného kola Biblickej súťaže, ktorá sa konala na Cirkevnej škole v Bardejove. V kategórii A., žiačky 2.A triedy Lea Karaffová Viktória Jurčišinová získali 3. miesto. V kategórii B. žiačky Hana Harničárová (3.C), Rebeka Zrivková (4.B) a Kristína Vanková (4.B) sa umiestnili taktiež na 3. mieste. Víťazkám srdečne gratulujeme!

Dňa 22.3.2024 sa žiaci Matúš Tyšš 7. A, Viktória Gӧrӧgová 7.B a Rebeka Švarová 7. B zúčastnili Biblickej olympiády, kde sa umiestnili na krásnom 6. mieste. Veľká vďaka patrí pani učiteľke Mgr. Márií Delejovej za prípravu.

Všetkým súťažiacim blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov, Božie požehnanie a aj naďalej otvorené srdce pre Božie slovo.

Mgr. Tatiana Tipulová, Mgr. Slávka Rusnáková, Mgr. Jana Oslacká

• Stolní tenisti opäť nesklamali

• Dňa 4.-5. apríla v priestoroch ZŠ Pod papierňou sa konali majstrovstvá okresu žiačok a žiakov základných škôl v stolnom tenise. Pri skromnej účasti v kategórií dievčat sa hralo systémom každý s každým. Naše dievčatá po jednej výhre a jednej prehre obsadili konečné druhé miesto. Prvé miesto patrí dievčatám zo ZŠ Wolkerova, tretie skončili žiačky zo ZŠ Pod papierňou. V kategórií chlapcov pri účasti 8 družstiev sa hralo v dvoch skupinách. Najlepšie sa darilo naším žiakom, ktorí vyhrali najprv všetky zápasy v skupine a neskôr aj finále. Strieborné medaily získali žiaci CZŠ sv. Egídia a bronz patrí žiakom zo ZŠ Pod Papierňou. Našu školu reprezentovali Peter Labanc, Jakub Vasilega, Alex Baláž, Alex Leško, Karin Grohoľová, Simona Senčáková, Paula Laktičová a Tatiana Labancová. Žiaci ZŠ Komenského zároveň postupujú na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 18. apríla v Kežmarku.

Výsledky zápasov:

Žiačky:  ZŠ Komenského - ZŠ Pod papierňou 4:3, ZŠ Komenského - ZŠ Wolkerova 1:4

Žiaci: ZŠ Komenského - Kurima 4:0, ZŠ Komenského - Marhaň 4:1, ZŠ Komenského - ZŠ Wolkerova 4:0,

Finále: ZŠ Kom. - CZŠ sv. Egídia 4:1,

Veľká vďaka za reprezentáciu.

Mgr. Róbert Senčák

• KRAJSKÉ KOLO OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA

• Dňa 24.2.2024 sa v Prešove uskutočnilo Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka, do ktorého postúpili víťazi okresných kôl.

Bardejovský okres v kategórii A1 reprezentoval žiak našej školy Oliver Falat zo 7.A triedy. V tejto náročnej súťaži obsadil II. miesto, za čo sme na neho patrične hrdí a do budúcnosti mu želáme veľa úspechov.

Mgr. Zdenka Šinaľová