• Športové úspechy

• NAŠI ATLÉTI ÚSPEŠNÍ NA MVsAZ V CEZPOĽNOM BEHU

• 31.03.2015 15:08
        • V sobotu 28.3.2015 sa na sídlisku Vinbarg uskutočnili prvé preteky atletickej sezóny roku 2015. Školský športový klub J.A.Komenského z poverenia VV VsAZ zorganizoval  Majstrovstvá Prešovského a Košického kraja v cezpoľnom behu. Za veľmi nepriaznivého počasia sa postavilo na štart 60 pretekárov z 9 atletických klubov. Súťažilo sa v piatich kategóriách od najmladších žiakov a žiačok až po juniorov. Pretekári z nášho klubu súťažili v kategóriách od najmladších žiakov až po dorastencov. Svojimi výkonmi nadviazali na veľmi úspešnú halovú sezónu a dosiahli sedem umiestnení v prvej trojke.
        • Najviac sa darilo Oliverovi Olejárovi, ktorý sa v kategórii ml. žiakov  stal majstrom VsAZ pre rok 2015, keď trať dlhú 1000m odbehol za 3:04,18min a druhého v poradí predbehol o 10 sekúnd. Na druhých miestach sa umiestnili: Stanka Jacurová v kateg. najml.žiačok (500m-2:23,21min.), Denisa Lenková kateg. ml. žiačky (1000m-3:21,7min.),  Marek Vašičkanin kateg. st. žiakov ( 2000m-6:07,1min.), Denisa Veselovská kateg .st. žiačok (1500m-5:56,7min), Filip Malaník kateg. dorastencov(3000m-9:50,6min).Na treťom mieste medzi dorastencami skončil František Jankov (3000m-10:02,4). Súťaže sa zúčastnili aj ďalší pretekári nášho klubu a hlavne žiaci a žiačky 5.E si prešli veľmi náročným krstom, ale zvládli to na výbornú. Všetci pretekári sú žiakmi ZŠ  Komenského.

Veríme, že aj na ďalších súťažiach potvrdia naši pretekári vysokú výkonnosť a dokážu, že aj v slabých podmienkach, v akých trénujú, sa dokážu pripraviť tak, že dosahujú špičkové výkony, ktorými sú konkurencieschopní nielen na východe, ale v rámci celého Slovenska.