• Športové úspechy

• Senzačné úspechy bardejovských mladých atlétov - súhrn

• 08.10.2018 12:36
        • V priebehu 10 dní sa mladým atlétom z ŠŠK JAK Bardejov podarilo dosiahnuť výborne výkony  na majstrovstvách Slovenska. Na školských majstrovstvách Slovenska v rámci Kalokagatie v Trnave sa dievčatá ZŠ na Komenskéhu ulici v Bardejove pod vedením učiteľa trénera Z. Kollároviča umiestnili na 2. mieste so ziskom 854 bodov s bodovým náskokom pred ŠG Nitra. Víťazom sa stalo družstvo ŠG Trenčín. Bardejovske družstvo žiačok reprezentovali B. Mihňaková, S. Voľanská, J. Knišová, S. Ratvajská, D. Hudáková, K. Hersteková, T.- Vaneková, D. Laktičová, V. Kažimirová a S. Stojáková.

O niekoľko dní neskôr na M-SR dorastencov a dorasteniek v Banskej Bystrici sa slovenskému reprezentantovi Radoslavovi Voľanskému (tréner Kollárovič) podarilo splniť limit na majstrovstvá Európy do 18 rokov. V prekážkovom behu na 110 m behu potvrdil postavenie slovenskej jednotky, kde suveréna zvíťazil s časom 14,82 s. Na druhý deň sa v skvelej forme predstavil Marek Vašičkanin (tréner Pečeňuk) v behu na 400 m prekážok, v ktorom zvíťazil s časom 58,12s.

V závere júna sa v Šamoríne okrem medzinárodného mítingu P-T-S konalo aj finále Detskej P-T-S v šiestich disciplínach. Najmladší žiaci ŠŠK JAK Bardejov pod vedením trénera Pečeňuka suverénne zvíťazili takmer vo všetkých disciplínach a stali sa celkovým víťazom pred AC Malacky a CVČ Brezová pod Bradlom. Bardejovské družstvo mladších žiakov a žiačok reprezentovali J. Vrabec, T. Hudák, M. Macej, L. Ščerbatá, B. Macečková a K. Pillárová. Ceny deťom odovzdávali ozajstné svetové atletické osobnosti, niekoľkonásobný olympijský medailista Jan Železný a stále ešte držiteľ svetového rekordu v skoku do výšky (245 cm) Javier Sotomayor.

•

O deň neskôr na M-SR mladšieho žiactva v Michalovciach titul majstra získal Samuel Šima (tréner Pečeňuk) v behu na 60 m prekážok s časom 10,18 s, v rozbehu dosiahol čas 10,07 s. Dve bronzové medaily získali zverenkyne Kollároviča Jana Knišová v behu na 60 m (8,53 s) a Terézia Vaneková v skoku do výšky (149 cm). Chlapci v štafete 4 x 60 m ( M. Tokarčík, M. Dzubák, S. Šima, M. Chovanec) sa tešili zo striebornej medaily, keď dosiahli čas 33,04 s.

Začiatkom júla bol maďarský Györ organizátorom ME do 18 rokov, ale R. Voľanskému v behu na 110 m prekážok čas 14,92 s nestačil na postup do finále. Pomohol ale slovenskej štafete na 4 x 100 m postúpiť do finále, v ktorom obsadila 5. miesto,

Na záver ale treba dodať, že bardejovská atletická mládež trénuje vo veľmi ťažkých a nevyhovujúcich podmienkach. Chýba jej atletický ovál a sektory umelým povrchom. Nutne potrebuje podporu zo strany mesta pri rekonštrukcii starého škvarového oválu alebo pri výstavbe novej atletickej dráhy s umelým povrchom. Bardejovská atletická mládež si to zaslúži!