• Športové úspechy

• Traja naši žiaci do reprezentácie Slovenska 15 ročných

• 23.09.2014 20:08
        • V dňoch 13. 9. -14. 9. 2014 sa v Nových Zámkoch uskutočnili M-SR v atletike jednotlivcov starších žiakov a žiačok. Bardejov reprezentovali chlapci a dievčatá nášho školského klubu a musíme zdôrazniť, že hlavne chlapci dosiahli výborné výsledky. Do výsledkov sa pretavila namáhavá, systematická príprava chlapcov a ich trénera Mgr. Andreja Pečeňuka, ktorá priniesla vytúženú odmenu v podobe zisku cenných kovov a pozvánky do reprezentácie SR. Získali 5 medailí. Najúspešnejším pretekárom bol František Jankov, ktorý v piatich disciplínach ,v ktorých nastúpil neskončil horšie ako na 4. mieste. Dve  medaile získali Marek Herstek, Gabriel Katrenič. Títo traja si svojimi výkonmi a umiestneniami zabezpečili nomináciu na medzištátne stretnutie atletických výberov do 15rokov Maďarska, Česka, Chorvátska, Slovinska a Slovenska, ktoré sa uskutoční v Slovinskom Maribore 27. 9. 2014.
        • Jednu medailu získal Sebastián Hnatko. Chlapcov bolo na M-SR šesť a ani ďalší dvaja sa svojimi výsledkami nestratili. Patrik Helmanovský vybojoval jedno 4.a jedno 5.miesto.Rado Voľanský ako mladší žiak ukázal talent a je na čom  uňho stavať .Dievčatám sa až tak nedarilo, boli štyri. Najlepší výsledok dosiahla Simona Lukáčová  - 5.miesto.Sarah Javorská, Denisa Lenková podobne ako Rado Voľanský tým, že sú ml. žiačky výkonom nesklamali a zistili, že ak chcú zopakovať úspech chlapcov, tak musia ešte veľa popracovať. Viktória Kendrová sa chytá v hode kladivom a verím, že tam by sa mala v budúcnosti uberať.

V sobotu 20.09. sa v Košiciach uskutočnia M-SR družstiev starších žiakov a žiačok, kde hlavne družstvo chlapcov má ambície zabojovať o umiestnenie na stupni víťazov.

Výsledky našich pretekárov:

František Jankov        300mpr 41,67s osob.rek.        2.miesto

100mpr 14,86s osob.rek.        3.miesto

Výška   173cm                       4.miesto

Marek Herstek            100mpr 14,81s   osob.rek.      2.miesto

Gabriel Katrenič         oštep     44,60m  osob.rek.     2.miesto Herstek, Jankov, Katrenič, Hnatko4x60m 29,06s nový školský rekord                        2.miesto

Herstek, Jankov, Katrenič, Hnatko 4x300m 2:45,37min nový školský rekord          4.miesto