• František Chudík: Web stránka

     • 5. B - Slovenský jazyk a literatúra

     • ( 24. 3. 2020 ) Dobrý deň,

      v škole som vám nadiktoval ktoré články z literatúry treba prečítať a urobiť k nim obvyklý zápis a nakresliť ilustráciu. Potom ste si mali napísať do zošita všetky poučky, ktoré boli pri článkoch a naučiť sa ich. Len ešte raz pripomínam, ktoré články to boli ( Zakopaný meč pod Zoborom, Kráľ Matej a bača, Detvan a Jánošíkov poklad a Čertova brázda). Tieto články boli presne na dva týždne. Do konca tohto týždňa by ste mali všetko toto prebrať. Ja vám cez víkend dám ďalšie úlohy. To  bola literatúra.

      Z jazyka ste si mali zopakovať a upevniť si poučky všetkých skloňovacích vzorov, ktoré sme prebrali. A dal som vám aj cvičenia z učebnice, ktoré by ste mali vypracovať do konca tohto týždňa. Tiež cez víkend vám z jazyka zadám nové úlohy.

      Pozdravujem všetkých!

      ( 30.3.2020 ) Dobrý deň,

      tak sme poslednýkrát mali z literatúry Čertova brázda, nezabudnite si všetko poriadne zopakovať a hlavne všetky poučky. Ďalej si prečítajte povesť Kôň so zelenou hrivou. Urobiť obvyklý zápis a ilustráciu k článku. Keďže je povesť dlhšia, tak to bude na celý týždeň.

      Z jazyka na tento týždeň ostávajú zopakovať všetky poučky skloňovacích vzorov podstatných mien. Vypracovať 4. a 5. cv. str.85, takže to bude do stredy a v stredu napíšem ďaľšie úlohy.

      Pozdravujem!