• Kritéria výberu žiakov do šp. tried

• Kritéria výberu žiakov do športovej triedy so zameraním na atletiku

Termín výberu: 17. apríla 2024 od 14.00 v telocvični ZŠ

Náhradný termín: 30. apríla 2024 /v prípade ochorenia dieťaťa/

Riaditeľstvo základnej školy Komenského 23 v Bardejove po prerokovaní

s pedagogickou radou určilo a prijalo tieto kritéria pre výber žiakov do 5. ročníka športovej triedy.

Zriadenie športovej triedy sa riadi § 103 – 106 z. č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Športová príprava je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu.

Prijímacích pohovorov, resp.  testovania do športových tried sa môžu zúčastniť žiaci, ktorí v školskom roku 2023/2024 navštevujú 4. ročník základnej školy.

Kritéria výberu:

a/ motorické testy základných pohybových schopností:

- skok do diaľky z miesta znožmo – testovanie odrazovej výbušnosti (od 130 cm)

- hod plnou loptou 1kg obojručne spoza hlavy – testovanie sily a výbušnosti horných končatín (od 400cm)

- beh na 50m z polovysokého štartu – testovanie rýchlostných schopností (10s a lepší)

- beh na 500m – testovanie všeobecnej vytrvalosti (do 2:40,0min)

Žiak/žiačka nemusí splniť všetky limity. Pri výbere sa berie do úvahy zdravotný stav, chuť športovať a prospech v 4. ročníku.

b/ potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti

c/ súhlas rodičov o zaradení žiaka do športovej triedy

Doplňujúce informácie:

Vyhodnotením jednotlivých kritérií určená komisia stanoví poradie uchádzačov.

Úspešní uchádzači o prijatie do športovej triedy obdržia návratky pre rodičov na súhlas so zaradením do športovej triedy.

Termín odovzdania návratiek je 17.05.2024. Minimálny počet žiakov v športovej triede je 24 a maximálny 28.

Žiak so zníženou známkou zo správania nemôže byť prijatý do športovej triedy.

O kritériách a podmienkach zaradenia do športovej triedy informujú učitelia TSV na stretnutí rodičov a priateľov školy v 4. ročníkoch v mesiacoch marec – apríl.

Vyradenie žiaka zo športovej triedy:

Riaditeľ školy môže vyradiť žiaka zo športovej triedy a preradiť do normálnej triedy v polroku alebo na konci školského roku po predchádzajúcom upozornení rodičov z nasledovných dôvodov:

a/ zo zdravotných dôvodov na návrh lekára

b/ pre neplnenie požiadaviek športovej prípravy

c/ hrubé porušenie školského poriadku /znížená známka zo správania/

d/ neúčasť na tréningoch v popoludňajších hodinách

e/ na žiadosť zákonného zástupcu

Pozn.: Viac informácii u učiteľov TSV

V Bardejove 31.1.2024                                         PhDr. Ján Mika