• Moderné vzdelávanie

• Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety

• Tento projekt je pokračovaním projektu Modernizácia vzdelávacieho procesu, ktorým prešli 7 učitelia našej školy pre jednotlivé všeobecno-vzdelávacie predmety čím sa snažíme, aby  vzdelávanie odrážalo spoločenské potreby a požiadavky trhu. Medzi hlavné ciele modernizácie patrí:

• premena tradičného vzdelávania s dôrazom na encyklopedické znalosti a memorovacie schopnosti na výchovno-vzdelávací proces, zameraný na aktívne učenie sa a rozvoj tvorivých zručností žiakov
            • zmena obsahu vzdelávania (zníženie počtu nepotrebných a nefunkčných informácií a ich nahradenie poznatkami potrebnými pre život)
            • zmena prípravy učiteľov (tvorba podmienok pre motiváciu a neustále vzdelávanie učiteľov)
            • zmena metód výchovy (budovanie dôvery medzi učiteľom a žiakom)
            • rozvoj počítačovej a informačnej gramotnosti žiakov a učiteľov
            • budovanie hardvérovej infraštruktúry
            • prístup k digitálnemu vzdelávaciemu obsahu
            •  vybudovanie Centrálneho informačného portálu rezortu školstva iEDU (rezortná komunikačná infraštruktúra pre komunikáciu a sprístupňovanie údajov medzi jednotlivými školami)
            • intenzívna digitalizácia učebného obsahu (multimediálne spracované poznatky k témam všeobecno-vzdelávacích predmetov v slovenskom aj anglickom jazyku, ktoré sa vzťahujú na príslušnú úroveň slovenského vzdelávacieho systému základných a stredných škôl, vrátane gymnázií)
            • z tohto projektu boli na školu dodané noteboky v hodnote 5000,-Eur

V súčasnosti si žiaci môžu nájsť vzdelávacie materiály na týchto stránkach: http://planetavedomosti.iedu.sk/ http://www.naucteviac.sk/

Z projektu Moderné vzdelávanie sme v školskom roku dostali 2 notebooky s ozvučením, ktoré majú byť v ďalšom šk. roku doplnené o interaktívne tabule.

Koordinátor projektu: Ing. Mária Onuščáková

Správa dodanej techniky: Ing. Ľubomír Kuča