• Návody pre žiakov a rodičov

• Dôležité: Školské emailové kontá žiakov

• Milí žiaci, vážení rodičia žiakov,

Keďže efektívna a fungujúca komunikácia medzi žiakmi a učiteľmi je v dnešnej situácii veľmi dôležitá, neustále pracujeme na vylepšovaní a zjednodušovaní možností elektronickej komunikácie pri vzdelávaní na diaľku.

Preto sme pristúpili k zriadeniu jednotných školských emailových účtov pre všetkých žiakov školy.

Jedná sa o klasické gmailové konto, ktoré je ale centrálne spravované pod doménou školy @1zsbardejov.sk v rámci balíka G-suite, ktorý škola využíva. Aby sme Vám prihlasovanie do takéhoto konta uľahčili, kontá sme vytvorili s prihlasovacími údajmi, ktoré už poznáte a používate ich:

• Ako prihlasovacie meno bude slúžiť vaše EDUPAGE žiacke prihlasovacie meno s príponou @1zsbardejov.sk
            • Ako heslo použijete zasa vaše žiacke heslo z EDUPAGE (kombinácia 10-tich veľkých písmen a čísel, ktoré ste dostali od učiteľov na papieriku).

Príklad: žiačka Štefánia Testovičová má prihlasovacie meno na EDUPAGE StefaniaTestovicova a EDUPAGE heslo má X123FB4B4C . Prihlásiť môže do emailu cez počítač na adrese www.1zsbardejov.sk s prihlasovacím menom stefaniatestovicova@1zsbardejov.sk a heslom X123FB4B4C   Upozornenie: písmená v tomto edupage hesle pri použití na prihlásenie do žiackeho konta musia byť písané VŽDY AKO VEĽKÉ. Heslo si však môžete neskôr ľubovoľne zmeniť v nastaveniach konta.

S týmito údajmi sa môžte prihlásiť aj priamo na stránke www.gmail.com, či v mobilnej aplikácii GMAIL pre Android či AppleMôžete ich použiť aj na pridanie žiackeho konta k vášmu už existujúcemu súkromnému gmailovému kontu v mobilnom zariadení (mobil, tablet) alebo v internetovom prehliadači na počítači a prepínať si medzi nimi.

Ako používať školské emailové konto sa dozviete vo videonávode na konci tohto príspevku.

Aké sú výhody používania takéhoto žiackeho konta?

1. pri vstupe do MEET virtuálnych miestností z prihláseného žiackeho konta žiak nebude musieť čakať na povolenie pripojenia od učiteľa, ale do miestnosti žiak vstúpi okamžite.*
            2. Jasná a overená identifikácia pri komunikácii s učiteľmi - žiak má vyplnené meno a priezvisko, učiteľ nemusí hádať s kým komunikuje podľa prezývky.
            3. Zobrazenie až 16 účastníkov naraz pri virtuálnej hodine cez MEET.
            4. Integrácia videokonferencie MEET priamo do ľavého menu GMAILU (voľba Pripojiť s ku schôdzke - stačí vložiť len kód miestnosti z adresy od učiteľa, napríklad len tot-ojev-zor z celej adresy https://meet.google.com/tot-ojev-zorTáto funkcia bola v niektorých účtoch Googlom dočasne pozastavená. Pre jednoduché pripojenie do MEET cez kód miestnosti používajte radšej 9 bodiek v pravo hore a ikonku MEET a potom môžte zadať kód schôdzky cez POUŽIŤ KÓD SCHôDZKY- viď obrázok alebo video.
            5. Posielanie hromadných pozvánok učiteľmi na plánované virtuálne hodiny cez Kalendár priamo na žiacke emaily s potvrdením účasti, časom konania a odkazom na miestnosť.
            6. Automatické zasielanie záznamov vyučovacích hodín pre účastníkov hodiny ale aj pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť.
            7. Jednoduché zdieľanie pracovných materiálov a dokumentov cez GOOGLE DISK s neobmedzenou kapacitou.

Veríme, že si tieto žiacke kontá obľúbite a budete ich radi používať na komunikáciu s učiteľmi (ale aj medzi sebou) aj po skončení tejto mimoriadnej situácie. Vrelo to odporúčame. Samozrejme môžete naďalej používať aj iné dohodnuté formy komunikácie s učiteľmi a to napr. edupage, či bezkriedy.sk.

V prípade, že neviete svoje EDUPAGE prihlasovacie údaje, kontaktujte prosím svojich triednych učiteľov.

* Pred pripojením do MEET miestnosti sa stránke vpravo hore uistite, že ste prihlásení do svojho žiackeho konta s príponou @1zsbardejov.sk - viď. videonávod.

V prípade technický problémov  alebo problémov s pripojením do konta ma neváhajte kontaktovať zaslaním emailu na zskombj@gmail.com

Jednotlivé podtémy videa a čas ich začiatku vo videu:
            00:00 Ako sa pripojiť do školského konta cez počítač?
            04:04 Ako si pridať školské konto k už existujúcemu súkromnému kontu v počítači?
            06:43 Ako si pridať školské konto k už existujúcemu súkromnému kontu v mobile?
            09:19 Ako sa napísať email učiteľovi zo školského konta v počítači?
            10:54 Ako potvrdiť učiteľovi pozvánku na naplánovanú online hodinu
                      a ako sa pripojiť cez google kalendár?
            14:08 Ako sa pripojiť na online hodinu priamo z Gmailu alebo cez MEET
                      ak poznám adresu a čas konania? (počítač)
            17:11 Ako sa pripojiť na online hodinu priamo z Gmailu alebo cez MEET
                      ak poznám adresu a čas konania? (mobil)