• Športové úspechy

• Prvý štart našich mladých atlétov v hale Elán počas školského roku 2018/19.

• 13.12.2018 09:35
        • Dňa 8.12.2018  v atletickej hale Elán v Bratislave sa konala atletická súťaž pod názvom „ Zo školských lavíc do atletickej haly Elán“, ktorá je podporovaná priamo Ministerstvom školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky.

V prvom bloku atletických pretekov od 10. Do 14. hod. sa predstavili najmladší a mladší žiaci z ZŠ na Komenského ulici v Bardejove, ktorí pretekali pod hlavičkou nášho klubu ŠŠK J.A. K Bardejov. V kategórii najmladšieho žiactva si výborne počínal Janík Vrabec, ktorý zvíťazil v dvoch disciplínach: beh na 600 m – 1:58,29 min.  a v skoku do diaľky výkonom 398 cm. Jeho klubový kolega Mário Macej obsadil 2. miesto v skoku do diaľky / 393 cm / a v skoku do výšky 3. miesto / 117 cm /.

• Medzi najmladšími žiačkami sa presadila Božidara Macečková , ktorá v skoku do diaľky získala 2. miesto pekným výkonom 400 cm a vo výške 3. miesto výkonom 122 cm. Lucia Chomová v tejto kategórii obsadila 3. miesto v behu na 60 m časom 9,36 s. Veľmi dobre obstali aj mladšie žiačky, Terezka Vaneková suverénne zvíťazila v skoku do výšky v osobnom rekorde 152 cm. Na 1. mieste sa umiestnila aj Petra Čupeľová vo vrhu guľou výkonom 9,55 m, ktorý je jej osobným rekordom. Jana Kníšová zabehla výborný čas v behu na 60 m – 8,36, čo znamenalo 2. miesto, druhá bola aj vo vrhu guľou/ 8,33 m /, oba výkony boli jej osobnými rekordmi. Sofia Voľanská obsadila 2. miesto v skoku do diaľky výkonom 434 cm.

Prvý štart v sezóne v hale absolvoval Samuel Šíma, v kategórii mladšieho žiactva vo vrhu guľou obsadil 3. miesto osobným rekordom 11,19 m, čim vytvoril nový školský rekord. Doteraz držiteľom školského  rekordu v kategórii mladších žiakov bol Stanislav Poperník z roku 1999 výkonom 10,98 m. Samo sa predstavil aj v druhom bloku pretekov v behu na 60 m prekážok, kde výkonom 9,71 s, obsadil druhú priečku. Úspešnú bodku za výborným výstupom našej výpravy dal Šimon Kovalčin, ktorý jednoznačne zvíťazil v skoku do výšky starších žiakov výkonom znamenajúcom osobné maximum – 175 cm.

Mladým atlétom zo školského športového klubu ŠŠK JAK Bardejov prajem do Nového roku  2019 pevné zdravie a súper atletickú sezónu.