• Športové úspechy

• Jonáš Draganovský halový majster Slovenska

• 12.03.2019 08:40
        • Dňa 2.3.2019 sa uskutočnili HM-SR kategórie starších žiakov v bratislavskej hale Elán. Vzhľadom na vzrastajúci počet členskej základne v atletike bol  vôbec úspech sa kvalifikovať na tieto HM-SR. Len pre zaujímavosť, v behu na 60m dievčat bolo prihlásených 71 pretekárok a vybratých na majstrovstvá Slovenska bolo 32, sme radi , že aj dve pretekárky nášho klubu, školy. Celkovo reprezentovalo mesto Bardejov 9 pretekárov. Najlepší  výsledok dosiahol zverenec Mgr.Zorana Kollároviča Jonáš Draganovský , ktorý výkonom  173cm obsadil 1.miesto a stal sa halovým majstrom Slovenska na rok 2019.K prvému miestu pridal ešte 3. miesto v behu na 60m prekážok, kde dosiahol čas 8,98s.Beh cez prekážky bol našou najlepšou disciplínou. Súťažili v nej ešte ďalší dvaja pretekári nášho klubu, ktorí  postupili do finále a ani v ňom sa nestratili. Zlepšili si osobné rekordy, Richard Vasilega skončil na 5.mieste časom 9,16s a Samuel Šima na 6.mieste časom 9,19s.Každý výsledok do 8.miesta, ktorý znamenal finále alebo vytvorenie osobného rekordu, nás potešili. Na 6.mieste skončili Richard Rastislav Hnatko v skoku do diaľky výkonom  545cm a prvý rok staršia žiačka Terézia Vaneková v skoku do výšky výkonom 154cm.Na nepopulárnom 4.mieste skončila štafeta chlapcov na 4x200m v zložení Hnatko, Kulka, Šima, Draganovský časom 1.46,30min, len o 15 stotín zaostali za 3.miestom.V behu na 800m skončila Vanesa Kapcová na 7.mieste časom 2:34,54 min. Príjemne prekvapila Petra Čupeľová vo vrhu guľou , keď jej posledné preteky nevyšli,  dokázala to hodiť za chrbát a osobným rekordom 9,67m sa dostala na 8.miesto,  čo znamenalo finále. So svojimi výkonmi sa nestratili ani dievčatá v šprintérskych disciplínach, Slávka Ratvajská, Jana Knišová a vekom iba mladšia žiačka Sofia Voľanská, ktoré bežali na úrovni osobných rekordov a vzhľadom na možnosti prípravy do haly je tu veľká perspektíva, že v hlavnej letnej sezóne ich výkony porastú.
        • Halové M-SR  boli završením úspešnej zimnej časti sezóny .M-SR predchádzali Halové majstrovstvá východoslovenskej oblasti. Výpravu tvorilo 40 pretekárov od najmladších žiakov až po dorast. Získali sme 33 umiestnení v prvej trojke z toho 11 zlatých, 8 strieborných a 14 bronzových medajlí. Myslím si,že aj tato zbierka medailí dokazuje, že atletika v Bardejove žije aj napriek rôznym úskaliam, robí sa kvalitne a patrí medzi najlepších reprezentantov propagácie mesta Bardejov na Slovensku aj v okolitých krajinách.Za týmito výsledkami je vidieť kvalitnú prácu trénerov Mgr.Andreja Pečeňuka a Mgr.Zorana Kollároviča a prístup žiakov a žiačok k tréningom, ktorým spolu záleží, aby čo najlepšie reprezentovali ZŠ Komenského ,športové triedy a ŠŠK JAK Bardejov.