• Tatiana Tipulová

• Evanjelické Náboženstvo 6.ročník

• Školský rok 2021/2022

Náboženstvo sa počas dištančného vzdelávania nevyučuje.

Kto má záujem a Biblickú olympiádu, nech mi prosím napíše email.

Kto už vyjadril záujem o olympiádu a nestihla som mu dať podklady, tiež sa mi prosím pripomeňte.

Témy Biblickej olympiády: Temy_2022_(2).docx

Žalmy 23:1-2 Žalm Dávidov. Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatku.  Na pastvách zelených ma pasie a k vodám osviežujúcim ma privádza. | Biblia  - Evanjelický preklad (SLB) | Stiahnite si aplikáciu Biblia

Týždne  12.-23.4.2021

Téma: Eliáš

Prečítajte si prezentáciu o Eliášovi11_-_Elias.pptx. Do zošita si napíšte niekoľkopoznámok o Eliášovi, napr. to že nezomrel, ale Boh ho zobral do neba,

Týždne 22. - 31.3.2021

Téma:  Králi Izraela

Prečítajte si prezentáciu a vypíšte do zošita mená kráľov. 10_-_Krali_izraela.pptx

Týždne 8.3.- 19.3.2021

Téma: Rút

prečítajte si v Biblii príbeh o Rút. Napíšte do zošita, v čom spočívalo Rútino rozhodntie.

Týždne 8.2.-19.2.2021

Téma: SUdcovia Izraela

08_-_Sudcovia_Izraela.pptx

Prečítajte si prezentáciu. DO zošita si napíšte mená sudcov, nájdete ich v prezentácii.

Kto má záujem prihlásiť sa na Biblickú olympiádu, pošlite mi mail.

Týždeň 14.12.-18.12. 2020

Nachádzame sa v treťom adventom týždni. Chcem, aby ste porozmýšľali nad tým, čo pre vás znamená advent - ako príchod Pána Ježiša, a tiež, čo pre vás znamenajú samotné  Vianoce. Napíšte si to do zošita a pošlite mi na mail.

Prikladám jeden vianočný príbeh na prečítanie:

A vedia to ľudia?

Kedysi dávno zvolali zvieratká snem. Líška sa spýtala veveričky: „Čo pre teba znamenajú Vianoce?“

Veverička odpovedala: „Pre mňa znamenajú Vianoce krásny stromček ozdobený množstvom žiariacich sviečok a cukrovinkami, ktoré mám tak veľmi rada.“

Líška sa pripojila so svojou predstavou: „Pre mňa, samozrejme, nesmie chýbať voňavá pečená husička. Bez pečienky by to ani neboli skutočné Vianoce.“

Do debaty sa pridal medveď: „Vianočka! Na Vianoce musím mať obrovskú sladkú vianočku!“

Straka si zasnene povzdychla: „Podľa mňa sú na Vianoce najdôležitejšie krásne a ligotavé šperky a ozdoby. Na Vianoce sa predsa musí všetko ligotať.“

Pozadu nechcel ostať ani vôl: „Všetci sa mýlite. Vianoce robí Vianocami až šumivé šampanské. Ja by som ho vypil hoci aj dve fľaše!“

Somárik, ktorý to už nemohol vydržať, sa rýchlo zmocnil slova: „Ach, vari ste sa všetci zbláznili? Veď na Vianociach je najdôležitejší Ježiš! Azda ste na to už zabudli?“ Vôl sa zahanbil, sklopil svoju veľkú hlavu a zabučal: „A vedia to vôbec ľudia?“

(Bruno Ferrero)

Požehnané vianočné sviatky Vám prajem!

Týždeň 23.11.-27.11.2020

Téma : Mojžiš a vyvedenie z Egypta, 10 rán na Egypt

Vypíšte 10 rán na Egypt, nájdete ich v poprehadzovaných slovách. Ako pomôcka vám poslúži obrázok.

Týždeň 16.11.-20.11

Z prezentácie Otčenáš si zapíšte ďalšie prosby aj záver.

Týždeň 26.10.-29.10.2020

Téma: Otčenáš

Vysvetlenie jednotlivých častí modlitby Pánovej.  Prečítajte si prvú časť prezentácie od snímky 1 po 15 (teda po 3.prosbu modlitby Otčenáš).. Otcenas.pptx

Do zošita si zapíšte tieto poznámky:

Modlitba Pánova - Otčenáš

oslovenie - Otčenáš, ktorý si v nebesiach!

1.prosba - Posväť sa meno Tvoje!

2. prosba - Príď kráľovstvo Tvoje!

3. prosba - Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi!

Pokračovanie nabudúce :)

Týždeň 19.10.-23.10.

Téma: Modlitba. Prečítajte si prezentáciu. DO zošita napíšte, čo pre vás znamená modlitba.Modlitba.pptx