• Návody pre žiakov a rodičov

• Návod na pripojenie sa do videokonferencie MEET HANGOUTS pre žiakov

• Čo pre pripojenie potrebujete pred samotným prijpojením:

Možnosť A) Počítač alebo notebook pripojený na internet vybavený mikrofónom alebo slúchadlami s mikrofónom (kamera nie je povinná). Ako prehliadač odporúčam používať Google Chrome, najlepšie v aktuálnej verzii.

Možnosť B) Smartfón alebo tablet s androidom alebo iphone či ipad. Pripojenie na internet. Je potrebné si doinštalovať aplikáciu MEET HANGOUTS či už cez Obchod play (ODKAZ), alebo Apple Store (ODKAZ).

Postup samotného pripojenia do videokonferencie:

1. V tomto odkaze nájdete zoznam osobných učiteľských webstránok a odkazov na MEET. Na osobnej webovej stránke by mali mať učitelia zverejnené, či hodina bude prebiehať online alebo ako individuálna práca žiakov. Učiteľ by Vám mal pred pripojením zaslať odkaz na svoju miestnosť kde sa má dohodnutá videokonferencia konať a takisto aj čas kedy sa bude kontať. Podľa dohody by ju Vám mal doručiť buď emailom, cez edupage, messenger alebo ju uverejní na svojej podstránke.

Adresa by mal byť v nejakom takomto tvare: https://meet.google.com/dhs-hhtb-dba .
            (Konkrétna adresa sa od tejto bude tejto bude určite líšiť v písmenách za lomítkom -10 miestny kód miestnosti),

2Na takýto odkaz v od učiteľa v dohodnutom čase kliknite, a presmeruje vás na stránku meet.google.com ,ak sa pripájate cez notebook, alebo na aplikáciu MEET cez telefón.

(Alternatívne môžte ísť rovno aj na stránku meet.google.com alebo do aplikácie MEET v telefóne a rovno zadať 10 miestny kód miestnosti cez Použiť kód schôdzky resp. Enter a Meeting Code v aplikácii - v tomto vzorovom prípade je to kód dhshhtbdba)

3. Stránka alebo aplikácia od Vás bude požadovať povolenie na prístup, k mikrofónu a kamere, tak jej to povoľte.
            Ak nie ste prihlásení do žiadneho gmailového účtu (nie je to podmienka) vyplňte aj svoje meno.

4. Pre pripojenie stlačte POŽIADAŤ O PRIPOJENIE. (resp. ASK TO JOIN v telefóne)

5.  Počkajte, kým Vám učiteľ povolí vstup do miestnosti.
            Ak by Vám na obrazovke aj po dlhšom čase stále svietilo ŽIADA SA O PRIPOJENIE a krútilo donekonečna kolečko, dajte vedieť učiteľovi cez mail, SMS, telefón alebo kontaktujte spolužiakov, ktorí sú už pripojení, aby dali vedieť učiteľovi, že sa snažíte neúspešne pripojiť. Predtým si ale skontrolujte, že sa určite pripájate na správnu miestnosť.

6. Ak Vás úspešne pripojí do miestnosti, mali by ste vidieť a počuť učiteľa alebo svojich spolužiakov.
            Kliknutím na obrazovku Vám zo spodnej strany vyskočí lišta s ikonkami, kde si môžte zapnúť / vypnúť mikrofón alebo kameru či odísť z hovoru (červený telefónik). Vpravo hore máte zasa lištu Ľudia, kde môžte vidieť všetkých pripojených a taktiež ČET, kde môžte napísať správu pre ostatných.

Na záver niekoľko doporučení:

• pokiaľ je to možné používajte slúchadlá
            • používajte vždy aktualizovaný prehliadač odporúčam Google Chrome,.
            • ak máte reproduktory, nastavte si hlasitosť tak, aby ste počuli, ale aby neboli príliš nahlas
            • snažte sa obmedziť hluk v svojom okolí (zapnutý televízor, rôzne šuchoty buchoty)
            • rozprávajte vtedy, keď Vás učiteľ na to vyzve alebo sa niečo opýta (môžte si vypnúť mikrofón a zapnúť ho vtedy, kedy chcete niečo povedať)
            • správajte sa slušne a nerozprávajte všetci naraz
            • pokiaľ máte pomalý internet, vypnite si svoju kameru
            • pokiaľ Vám seká video od ostatných, snažte sa ísť čo najbližšie k svojmu wifi routeru.

V prípade, že máte technické problémy s pripojením, alebo sa chcete opýtať niečo iné, kontaktujte ma emailom na zskombj@gmail.com a budem sa Vám snažiť čo najlepšie pomôcť. V ideálnom prípade pripojte do mailu spolu s popisom aj obrázok chyby ktorú Vám ukazuje (buď ju vyfotíte na mobil, alebo urobte screen obrazovky.