• Školský stravovací systém

• Zavedenie školského stravovacieho systému a elektronickej dochádzky

• Vedenie školy Vám oznamuje, že od 1.9.2019 prichádza do platnosti zákon 544/2010 Z.z. o dotácii v pôsobnosti MPSVaR SR. Z tohto dôvodu zavádzame v našej školskej jedálni elektronický školský stravovací systém a s ním súvisiaci elektronický systém dochádzky.

Pre potreby prihlásenia svojho dieťa na stravovanie v našej školskej jedálni je potrebné aby ste si pozorne preštudovali a vyplnili zápisný lístok na stravovanie, ktorý dieťa obdŕžalo v mesiaci Jún. Taktiež je k dispozícii na stiahnutie v elektronickej podobe vo formáte DOC (WORD) pre vyplnenie v PC a formáte PDF na vytlačenie

Zápisný lístok obsahuje všetky dôležité informácie ohľadom stravovania v školskom roku 2019/2020.

Z toho pre vyplývajúce POVINNOSTI pre Vás ako ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCU stravníka:

• do 25.8.2019 doniesť vedúcej ŠJ vyplnený zápisný lístok (kedykoľvek od 12.8.2019 do 25.8.2019 v čase od 7:30 do 14:00)
            • pri odovzdaní zápisného lístka vyzdvihnúť si čipovú kartu (prvá karta je zdarma, pri strate či poškodení ďalšia za 5€)
            • zaplatiť zálohu 30€ eur a réžiu 20€, t.j. spolu 50 eur (na čo slúži zálohová platba je popísane v zápisnom lístku)
            • vyzdvihnúť si prihlasovacie údaje do stravovacieho systému pre účely odhlasovania z obedov.

Z tohto dôvodu odporúčame nainštalovať si do mobilného telefónu aplikáciu JEDÁLEŇ.
            Pre systém Android k dispozícii cez OBCHOD PLAY.

Pre operačný systém Windows a zariadenia Apple odporúčame používať prihlásenie cez webovú stránku
            www.eskoly.sk/komenskeho23/jedalen (taktiež v odkaze našej našu stránku www.zskombj.sk sekcia Jedálny lístok)

NÁVODY NA PRIHLASOVANIE A ODHLASOVANIE OBEDOV BUDÚ POSTUPNE ZVEREJŇOVANÉ NA STRÁNKE ŠKOLY.

POVINNOSTI ŽIAKA:

• pri príchode do školy zaznamenať svoj príchod priložením čipovej karty k čítaciemu zariadeniu vestibule školy
            • pri odchode do školy zaznamenať svoj odchod priložením čipovej karty k čítaciemu zariadeniu vestibule školy
            • použiť čipovú kartu pri odoberaní stravy priložením k čítaciemu zariadeniu pri výdajnom okienku
            • v prípade zabudnutia alebo straty čipovej karty ohlásiť danú skutočnosť vedúcej ŠJ

Pre kontrolu dochádzky žiaka odporúčame nainštalovať si aplikáciu EDUPAGE pre systém Android a zariadenia Apple.

DOBRÉ VEDIEŤ:

• Stravu je potrebné odhlásiť načas do 14:00 hod predošlého pracovného dňa! - po tejto hodine bude možnosť pre tento deň blokovaná a stravu už nebude možné odhlásiť)
            • Neodhlásená a neodobratá strava bude spoplatnená (t.j. dotácia 1,20€ bude odpočítaná zo zálohy 30 eur)
            • Stravu pri prvom dni PN bude možné za poplatok 1,20 € odobrať do obedára (poplatok sa odpočíta od zálohy).
            • Na ďalšie dni PN je už potom potrebné stravu odhlásiť.
            • Pri opakovanom nedodržiavaní odhlasovania a neodobratia stravy (a po vyčerpaní zálohy 30€) bude žiak
              zo stravovania vylúčený !

Pre hladké zavedenie tohto aj pre nás nového systému Vás prosíme o zhovievavosť.

V prípade, že máte nejaké otázky alebo pripomienky môžte kontaktovať vedúcu ŠJ  Bc. Janku Adamíkovú, a to telefonicky na čísle 054 472 4665, emailom na janka.adamikova@gmail.com, prípadne osobne od 12.8.2019 do 30.8.2019. Pre prípad technických problémov alebo iných otázok kontaktujte správcu systému prostredníctvom emailu  zskombj@gmail.com.

Na Vaše otázky radi zodpovieme.

Tento text bude s blížiacim sa časom zavedenia systému doĺňaný a aktualizovaný.